Tüm Cihazları Aynı Anda Şarj Edebilen Bilgisayar Kılıfı

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Teknoloji gün geçtikçe gelişirken kendi içindeki birtakım sorunları hala çözemiyor. Bu sorunların en başında pil(şarj) sorunu yer alıyor. Dışarıdayken telefon, tablet ya da bilgisayarda beliren o “%5” ibaresi herkes için oldukça tanıdık bir an. Bu sorunu çözmek için büyük powerbank’lerle, renk renk kablolarla, şarj cihazlarıyla geziyoruz. Gözlerimiz sürekli priz ya da şarj istasyonu arıyor. Tüm bunların yerine, cihazları aynı anda şarj edebilen bir bilgisayar kılıfı hayal edin. İşte o kılıfın adı LAER.
Londra’da büyüyen bir girişim olan Arroe tarafından üretilen LAER, tasarımsal olarak tatmin edici bir dizüstü bilgisayar kılıfı. Tüm adaptör, yedek piller ve kabloların yerine geçen cihaz Bluetooth ile çalışabiliyor. Mac ve PC bilgisayarları, tüm akıllı telefonları, giyilebilir teknoloji cihazlarını, USB ile veya kablosuz bağlanabilen tüm cihazları aynı anda şarj edebiliyor. Kullanıcılar LAER’in kendisine özel uygulaması sayesinde pil seviyelerini görebiliyor ya da voltaj ayarlarını yapabiliyor. Ayrıca TrackR teknolojisi aracılığıyla izlenebiliyor, bu sayede hırsızlıklara ya da kaybolmalara karşı ciddi bir önlem alınmış oluyor.
Şu an için Kickstarter üzerinde kitlesel fonlanmaya açılan LAER, hedefine ulaşılırsa Mart 2018’de teslimatlara başlamayı planlanıyor.
Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/