Volkswagen Yeni Girişimi Moia ile Uber’e Rakip Oluyor

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Yakın zamanda yaşadığı emisyon skandalının ardından zor günler geçiren Volkswagen, TechCrunch Disrupt London etkinliğinde şimdi ve gelecekte büyük şehirlerde trafik sıkışıklığının üstesinden gelmeyi hedeflediği yeni ürünü Moia’yı tanıttı.

Volkswagen Group çatısı altında bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermesi ön görülen Moia, araç çağırma sistemi başta olmak üzere filo tabanlı shuttle servislere ve uzun vadede de talebe göre otonom ulaşım sağlamayı hedefliyor.Eğer söz konusu rota üzerinde seyahat eden tek kişi sizseniz, şirket bu yolculuğu yeni iş ortağı Gett veya muhtemel bir başka şirket ile gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu arada Moia’nın geleceğin şehirlerinde hareket kabiliyetini artırmaya yardımcı olacak başka hedefleri de mevcut. Bunların arasında kendi kendine hareket eden otomobiller de bulunuyor.

Moia CEO’su Ole Harms, Uber ve diğer şirketleri rakipleri olarak gördüklerini ve onların başardıkları işlere hayran olduklarının altını çizdi. Ancak kendilerinin de farklı bir vizyona sahip olduklarını vurguladı.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/