Mark Zuckerberg Siyaseti: Önce Trump Şimdi de Clinton

Mark’ın ABD Seçimlerinde Trump’tan yana olan duruşu ve hatta bu anlamda sonuçları önemli şekilde etkileyecek işler yaptığı konuşuluyor. Bu taraf tutuşu yüzünden Amerika’da büyük bir kesim kendisine tepkili ve de onu sert bir şekilde eleştiriyor. Eleştirilerin dozu ise gün geçtikçe artıyor.
Mark Zuckerberg ABD’nin en efektif valilerinden John Carney ile kameralara bu pozu verdi. Bu fotoğrafta Mark’ın kıyafet tercihlerinin ortama uygun olmaması değil bulunduğu pozisyon eleştiriliyor. Facebook’un kurucusu olarak diğer tüm şirketlerden daha objektif olması beklenen Mark, politikanın fazlasıyla içine girmiş durumda. Seçimlerde de tarafını açık bir şekilde belli eden Mark’ın yanındaki vali Carney ise Trump’ın rakibi Hillary Clinton’un Demokrat Partisine üye.
Seçimlerde Trump’ın yanındayken şimdi karşı görüşten Carney ile görünmek ise tam bir siyaset politikası gibi duruyor. Zuckerberg’in Trump’ın seçimleri kazanmasının sorumlusu olarak görülmesinin ardından verdiği bu poz fazla cesurca bir davranış. Adeta “benim insanları etkilemek gibi bir derdim yok” dercesine.
Üstelik bir de geçtiğimiz seçimlerde ABD başkanlığına aday olacağı konuşuluyordu fakat Zuckerberg bunları net bir dille reddetmişti. Peki sizce bu da bir politik bir adım olabilir mi?

Yorumlar (0) Yorum Yap

/