1 Milyondan Fazla Kişi ABD’deki 51. Bölgeyi Canlı Yayında Basacak

ABD ordusunun yıllarca üstünü örttüğü, üzerinde çeşitli spekülasyonların döndüğü 51. bölge, an itibariyle 1 milyondan fazla kişinin radarına girmiş durumda.

Bölgeyi keşfetmek isteyen insanlar Facebook’ta “Bölgeyi basın, hepimizi durduramazlar” isimli bir etkinlikte buluştu ve kısa sürede  katılımcı sayısı milyonu aştı.

Baskın, 20 Eylül’de canlı yayında gerçekleşecek.

ABD’nin Nevada Çölü’nde yer alan 51. bölge, uzun süredir kamuoyundan saklanıyor. Bu gizem de içeride dünya dışı varlıklar olduğuyla ilgili komplo teorilerinin de önünü açmış oluyor.
Bölge, birçok film ve yapıma konu olmuş, içinde uzay gemileri, gizli incelemelerin yapıldığı labaratuvarlar ve bunkerlerin olduğu anlatışlmıştı.

Bu bir şaka mı? Area15 isimli sayfa canlı yayını duyurdu.

“Evet. 51. Bölge’nin istilası sırasında neler olacağını biz de merak ediyoruz. Area15 olarak etkinlik süresince canlı yayın açacağız. Tabii ki kostüm ve teneke şapka zorunluluğu bulunuyor.”

Anlık olarak yaklaşık 1 milyon 250 bin kişinin katılacağı ve 1 milyondan fazla kişinin de katılmayı düşündüğü etkinlik, belirli bir yere kadar şaka olarak devam etmiş olsa da kafalarda birçok soru işareti oluşturuyor.


“ABD Hava Kuvvetleri, Amerika’yı ve onun varlıklarını koruma konusunda daima hazırdır.”

Bu sorulara cevap bulmak için ABD Hava Kuvvetleri sözcüsü Laura McAndrews, yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

“51. Bölge, ABD Hava Kuvvetleri için açık eğitim alanıdır ve Amerikan silahlı kuvvetlerini eğittiğimiz alana herhangi birinin gelmemesini öneriyoruz. ABD Hava Kuvvetleri, Amerika’yı ve onun varlıklarını koruma konusunda daima hazırdır.”


51. Bölge’de çalışan Bob Lazar da insanları 51. Bölge’ye gitmemesi konusunda uyardı.

“Orada uzaylı ya da uzaylı teknolojisi yok. Bir zamanlar içinde uzaylı teknolojisi olan tek bir yer vardı, o da 51. Bölge’nin güney bölgesindeki S4 Sitesi’ydi. Bu 30 yıl önceydi. S4 on yıllar önce taşınmış olabilir ya da proje kapsamında kullanılmıyor olabilir.”

Daha önceden var olduğunu yalanlayan ABD hükumeti 51. Bölge’de, yeni uçakların test edildiği bir hava üssünün bulunduğunu 2013’te kabul etmişti. Nitekim 51. bölgede ne olduğu hala net bir şekilde bilinmiyor.

Birçok kişi de UFO’ların test edildiğine inanmaya devam ediyor.


Kaynak: 1, 2, 3
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/