TRUTH OR DARE // FİLM İNCELEMESİ 

Dizi/Film Platformu

Dizi/Film Platformu

İnsan her zaman mutlu değildir ve bu dünyada sık sık kısa bir mutluluk periyodu verilir; Öyleyse neden uzun süre dayanamayacak olan bu rüyadan kaçmaya çalışıyorsun? / Frederic Chopin

Konusu: “Doğruluk mu Cesaret mi”  oyununu temel alan korku filminde, bir grup arkadaş içinde bulundukları tehlikeyi bilmeden oyuna dahil oluyor. İlk başta oyunun ciddiyetini kavrayamayan gençler, yaşanan tuhaf rastlantıların üzerinde durmuyor. Ancak içlerinden biri yapacağını iddia ettiği herhangi bir şeyi yapmayı reddettiğinde ya da yalan söylediğinde bunun bedelini hayatıyla ödüyor. Oyunun ne kadar ölümcül olduğunu fark eden arkadaş grubu, hayatta kalabilmek için zamana karşı yarışmaya başlıyor…

Daha önce korku filmi incelemesi yapmamıştım ki zaten korku türünü çok sevdiğim de söylenemez. Ancak bu film gayet başarılıydı. Filmin başrollerinde Lucy Hale , Taylor Posey gibi “ergen dizisi” olarak adlandırabileceğimiz çokta iyi olmayan dizilerle ünlü olmuş isimler var. Ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki 1-2 sahne hariç oyunculuklarını beğendim. 
Film korku filmi olarak geçiyor ve gerçekten de yüreğinizi hoplatan birçok sahne var ama film korkudan ziyade gerilim filmi, ne zaman ne olacağı ya da ne çıkacağı belli olmuyor. Bu yüzden bu filmi gerilim olarak ele alırsak bence daha çok beğeniriz. 

Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum 4-5 korku filmi haricinde korku filmleri sadece arkada çalan müziklerle bizi korkutabiliyor. Alttaki fotoğraf filmin korkunç sahnelerindeki “korku figürü” ve şimdi baktığımda sadece bir snapchat efekti olduğunu görüyorum. Şaşırmamak gerek.

Bu yüzün çok komik olduğu insanlar vardı ve filmde bile bir gülme geldi bana. 

Filme bence gidip de sinemada para verip izlemeyin ama arkadaşlarınızla toplandığınız bir gece izlerseniz çok keyif alırsınız ve bu oyunu oynamamaya yemin edebilirsiniz. 
Son bir şey daha…

TRUTH OR DARE? 
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/