Samsung, Galaxy Note 7’nin Sorununu Resmi Olarak Açıkladı

Galaxy Note7’nin neden patladığıyla ilgili birçok iddia ortaya atılmıştı. Bu iddialara sessiz kalan Samsung, sürekli patlamalarıyla insan yaşamını tehdit eden ve satışı durdurulup iki kez geri toplatılan Galaxy Note7’nin teknik problemine dair resmi bir açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada Samsung Galaxy Note7’ye dair iki tür problem olduğu söyleniyor.

İlk toplatılma çağrısına pilin sağ üst kısmının neden olduğu belirtiliyor. Buradaki elektrotların normalde düz durması gerektiğini belirten Samsung, Note 7’nin kavisli tasarımı nedeniyle negatif elektrotun eğildiğini ve bu sebeple de oluşan kısa devreyle patlamaların yaşandığını söylüyor.

Samsung, ikinci toplatılma çağrısının ise pillerdeki izolasyon sorunundan kaynaklandığını söylüyor. Normalde pilin pozitif(+) ve negatif(-) uçlarının arasında izole bant kullanılıyor ve bu sayede uçların birbirine değmesi engellenmiş oluyor. Fakat Note 7’de kullanılan pillerin birçoğunda izole bantın bulunmadığı ve bu durumun da patlamaları tetiklediği ifade ediliyor.

İlk üretilen serinin cihazlarında sorun yaşanmasının hemen ardından yenilenmiş cihazları piyasaya süren Samsung, sorunun hızlı bir şekilde giderilmesi için yeni üretilen pillerde fazlasıyla acele edildiğini ve bunun da ikinci bir sorun olan izole bant problemini ortaya çıkardığını dile getiriyor.

Ayrıca Note 7 ile hüsrana uğrayan Samsung’un yıl içindeki planları hakkında gerçekleştirilen bir röportajda mobil cihaz bölümü başkanı Koh Dong-jin, Galaxy Note 8‘in resmi olarak geleceğini de duyurdu.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/