Teknoloji Yazarı Kevin Kelly’nin Önerdiği 3 Kitap

Berk Buldanlı

Berk Buldanlı

E-Commerce Specialist Digital Transformation Enthusiast and yes,long live rock'n'roll !

Kevin Kelly teknoloji dünyasında çok önemli bir yere sahip bir isim. Teknoloji içeriklerinin üretildiği Wired Magazine’nin kurucu ortağı olmasının yanı sıra 10’dan fazla da kitap yazmış. 
Yazar ve konuşmacı Tim Ferris ile birlikte yaptıkları bir Podcast yayını sırasında Kevin Kelly 3 kitap önerisinde bulunuyor. İşte o kitaplar;

1-“The Adventures of Johnny Bunko: The Last Career Guide You’ll Ever Need “

Kelly bu kitabı özellikle kariyerine daha yeni başlayan genç insanlara önerdiğini söylüyor ve “Başarılı olmakla ilgili değil,vazgeçilmez olmakla ilgili.” diyerek kendi fikrini de belirtiyor. 
Japon mangası formatında yazılan kitap içinde çok değerli kariyer tavsiyeleri bulunduruyor. 
Türkiye’de de “Johnny Bunko’nun Maceraları : Daha Önce Kimseden Duymadığınız 6 Kariyer Sırrı” ismiyle Mediacat tarafından Türkçe’ye çevrilmiş ve basılmış kitabı bulabilirsiniz. 

2-“So Good They Can’t Ignore You: Why Skills Trump Passion in the Quest for Work You Love”

Kelly bu kitabı ise profesyonel hayatlarında daha fazla anlam arayanlara ve anlam bulmaya çalışanlara öneriyor.
Bir zamanlar “New Age California Dogma”sına,bir diğer deyişle eğer tutkunuzu takip ederseniz,paranın da ayağınıza geleceğine inandığını belirten Kelly,Newport’un kitabını okuduktan sonra bu düşüncesini tamamen değiştirdiğini belirtiyor. 
Cal Newport’un kitabının Türkçe çevirisi bulunmamakta.

3-“Shantaram”

Kevin Kelly’nin önerdiği son kitap ise Avustralyalı yazar Gregory David Roberts’ın,Hindistan’ın kenar mahallerinde de yaşadığı tecrübelere dayanarak yazdığı “Shantaram”.
Kelly kitap hakkında “Akıcı bir şekilde ilerliyor fakat bu kitap,keşke hiç bitmese dediğiniz kitaplardan birisi.” diyerek düşüncesini belirtiyor. 
Aktör Johnny Deep ve uluslararası satranç oyuncusu Joshua Waitzkin,kendini bulma hakkında sürükleyici öyküsünden dolayı kitapla ilgili beğenilerini dile getirmişler.
“Shantaram” kitabının Türkçe çevirisini bulabilirsiniz. 
Kategoriler: Dijital, Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version