Minecraft 1.7.10 indir

Tüm dünyada Minecraft çılgınlığı katlanarak büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın en çok oynanan ve indirilen oyunu olma zaferini elde eden Minecraft bu yıl da fırtınalar estirmeye devam edecek gibi görünüyor. Hatta yeni yılın ilk ayında oyun üzerinde yapılan güncellemeler oyunu daha dikkat çekici ve cazip hale getirdi. Buradan yola çıkarak Minecraft indir seçenekleri daha fazla tıklanacak gibi görünmekte.
Minecraft’ı bilgisayarınıza indirmek için Minecraft İndir linkine tıklayınız.
Bir tasarım oyunu olarak tanımlayabileceğimiz Minecraft ilk olarak içeriğinde yer alan birbirinden gerçekçi görünen binalarla dikkat çekiyor. Bu binalar oyuncu tarafından inşa ediliyor. Ancak bunu başarmak o kadar kolay değil. Çünkü çok büyük emek harcamak gerekiyor. Binaların yapımı sırasında gerekecek malzemeleri toplamak çok hızlı biçimde gerçekleşmiyor.

Ancak bu binaların sayısı arttıkça şehrinizin görüntüsü yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor ve tamamen sizin ellerinizle inşa edilen büyük bir şehrin sahibi oluyorsunuz. Oyunun bütün aktivitesi tasarım değil. Belli aşamalarda karşınıza çıkan tuzakları ustalıkla aşmanız gerekiyor.
Bu tuzaklar bazen hayaletler veya zombiler tarafından oluşturulabiliyor. Bunlarla savaşırken zihinsel gücünüzü de kullanmanız gerekiyor. Tüm bu nitelikler bir araya geldiğinde internet üzerinden bazı platformlarda Minecraft oyna seçeneklerini tıklamak veya oyunu indirmek bir hayli eğlenceli bulunuyor.
Gün geçtikçe yenilenen Minecraft oyunu 2014 yılının ikinci çeyreğinde Playstation 4 versiyonunu çıkarmaya hazırlanıyor. Oyunun bu sürümü 4J Studios tarafından hazırlanmakta. Oyunun yeni sürümü hakkında yeni grafikler ve görsel efektler olacağı konuşulsa bile 4J Studios bu iddiaları reddetti. Bu iddiaların yerine oyunun çok daha başarılı bir texture kalitesine sahip olacağı açıklandı. Yetkililere göre oyun zaten yeterince başarılı bir görsel kaliteye sahip. Buna şu sıralar yapılacak olan eklemeler oyunu ilgi çekici kılmaktan daha çok özünden uzaklaştırmaya sebep olacak. Bu sebeple şimdilik oyun üzerinde radikal değişikliklere ihtiyaç duyulmamakta.

Tasarlanan yeni sürümde yine tek kişilik veya çevrim içi modları mevcut bulunurken Survival yani hayatta kalma mücadelesini içeren kısımda oyunun vazgeçilmezi olan çeşitli yaratıklarla savaşmaya devam edeceksiniz. Ayrıca ilk kez bilgisayarlar için yayınlanan oyunun bir önceki versiyonunda klavye ve mouse kontrolü konusunda sıkıntılar yaşanmıştı. Bu yeni sürümde kontrolün daha güçlü olması için çalışılıyor ve önceki sürümde yaşanan aksaklıklar giderilmeye çalışılıyor. Bu sayede Minecraft bilgisayarlardan da çok daha rahat oynanabilen bir hale gelecek.
Oyun internet üzerinden indirilebiliyor olmasına rağmen en çok satan oyunlar sıralamasında bir numaraya oturmuş durumda. Şu ana kadar dünya üzerinde 42 milyon sattığı ifade edilen oyunun bu yıl da iyi satış grafikleri yakalaması bekleniyor. Oyunun en çok satan sürümü Pocket Edition. Hemen ardından da PC sürümü geliyor. Şu ana kadar gelmiş geçmiş bütün oyunların arasında ise en çok satan dördüncü oyun olma özelliğini taşıyor. Dünyanın en çok satan oyunu 82 milyonluk bir rekor ile Wii Sports. Durum böyleyken
Minecraft’ın önümüzdeki zaman zarfında bu sıralamayı geçip geçemeyeceği merak konusu olmuş durumda.
Minecraft’ın başarısını gören diğer oyun yapımcıları ona benzeyen pek çok oyun tasarlamaya çalışıyorlar. Esin aldıkları Minecraft’ın başarısına ulaşabileceklerini umut eden yapımcıların bu konuda ciddi çalışmalar yaptıkları elimize ulaşan bilgiler arasında. Ancak unutulmaması gereken bir gerçek varsa” taklitler aslını yansıtır.” Dolayısıyla şu anda Minecraft’ın başarısını yakalayabilmiş bir oyun yok. Ayrıca son olarak eklenen güncellemeler sayesinde oyun çok daha gerçekçi bir yapıya bürünmüş durumda. Bu da oyuncuların keyfini yerine getiren bir özellik.
Kaynak: Minecraft 1.7.10 indir

Yorumlar (0) Yorum Yap

/