Soğuk Havaları Sevmek ve Motivasyonunuzu Yüksek Tutmak İçin 13 Neden

Kardelen Sepetçi

Kardelen Sepetçi

İAL13'/ YTÜ / #biryenipalmiye

Kış aylarında çoğu kişi motivasyonunun düştüğünden, boğucu havaları sevmediğinden, ilhamını veya enerjisini kaybettiğinden bahseder. Oysa ki siz farkında olun ya da olmayın, sonbahar ve kış mevsimi en üretken olduğunuz aylardır ve çevrenizde ilham alabileceğiniz pek çok şeyin olduğu bir dönemdir. Şimdi motivasyon sebebi arayanınız varsa bu 13 maddeye bir göz atın:

1) En sevdiğiniz kupanızdan sıcak kahve eşliğinde koltuğunuzun köşesinde oturup kitap okuyabilmek ve kendinizle baş başa kalabilmek için bulunmaz bir zaman.

2) Sıcak battaniyeler ve enerjik renklerle kendinize sıcak bir köşe oluşturabilir, kendinize düşünecek ve günün yorgunluğunun sonunda dinlenebileceğiniz bir an yaratabilirsiniz.

3) Soğuk havadan üşümüş bir şekilde eve geldiğinizde ısıtıcının yanına oturup kendinize küçük mutluluklar yaşatabilirsiniz.4) Soğuk hava sizi daha dinç tutar, sabahları işe veya okula giderken uyanmanızı ve uyanık kalmanızı, böylelikle daha verimli ve motive çalışmanızı sağlar.

5) Yaz tatilinde veya bahar aylarında kapıldığınız rehavetin aksine kış mevsimi en verimli şekilde çalışıp kendinize pek çok şey katabileceğiniz, kendinizi geliştirmek için yeni fırsatlar elde edebileceğiniz ve en üretken olduğunuz aylardır.

6) Yorganınızın altına girip film veya dizi izlemek için soğuk akşamlardan daha güzel zaman bulamazsınız.

7) Her çeşit bitki çayını denemek için önünüzde gündüzlerden daha uzun güzel kış akşamları var.8) Yazın olduğu gibi kışın da tatil yapabileceğiniz bir çok yer, kayak merkezi veya her zaman deneyimleyemeyeceğiniz doğayla iç içe kamp fırsatlarınız var.

9) Kışın enerjinizi yerine getirecek ve birbirinden lezzetli meyve ve sebzelerin mevsimi. Enerjinizin düştüğünü hissettiğinizde kendinize hazırlayabileceğiniz birçok sebze-meyve salatası veya besleyici yiyecek var.

10) Evinizin salonunda ısıtıcı eşliğinde üşümeden, yazlık spor kıyafetlerinizle bilgisayardan açacağınız egzersizlerle günlük sporunuzu istediğiniz saat ve seanslarda, kendinize göre yapabilirsiniz.

11) Sıcağın bazen çaresini bulamazsınız ancak soğuğun her zaman bir çözümü vardır. İstediğiniz kadar katı üzerinize giyip soğuk havalardan korunabilirsiniz.12) Açık havada soğuktan oturamadığınız için üzülmek yerine, kitaplarınız veya bilgisayarınızla çalışabileceğiniz  yeni yerler keşfetmek için imkanınız var.

13) Kendinizi fazla yormadan, çok uzaklara gitmeden, terlemeden üşümeden evinizin camından izleyebileceğiniz, doğanın güzelliğinden ilham alabileceğiniz  harika bir manzaraya sahipsiniz: cama vuran yağmur veya kar damlaları veya rüzgarla savrulan yapraklar!

Bütün bunlar da beni mutlu etmiyor diyenler için kışın kıştan daha çok sevdiğiniz mevsimi beklemek ve yaz planları yapmak için bolca vaktiniz var. 🙂

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

⇓ CEOtudent Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın ⇓

This post is also available in: English

Yorumlar (0) Yorum Yap

/