İşte Mutluluk: 6 Adımda Size ve Emeğinize Değer Veren Bir Şirket Kültürü Nasıl Olmalıdır?

Softtech

Softtech

Öncü teknoloji.

Günümüzde, çoğu çalışan işinden memnun değil ve herkes sevdiği işi yapmak istiyor. Çalışanların beklentileriyle, şirketlerin çalışanlardan beklentilerinin uyuşması ne yazık ki hala sık rastlanan bir durum değil ve çoğu şirket buna önem vermiyor. Bu uyumun artması için, şirketlerin kendi kültürlerine uygun doğru çalışanları seçme yöntemlerini geliştirmesinin yanında, çalışanların da kendi özelliklerine ve beklentilerine uygun, kendilerine değer veren doğru şirketi bulmaları çok önemli.
İşte, sizi destekleyen, katkılarınızı önemseyen şirketlerin 6 ortak özelliği:

1) Çalışanlarına cesaret veren ve çalışanlarının gelişmesinde büyük rol oynayan

Çalıştığınız şirketin, yaptığınız işte mutlu ve rahat hissedebilmenizi sağlaması; kendinizi geliştirebilmeniz için sizi motive etmesi ve size çeşitli imkanlar sunması iş hayatınızın kalitesi açısından büyük bir önem taşıyor. Kendi iç motivasyonunuzu yüksek tutabilmeniz için: şirkete katkılarınızın farkında olan, yaptığınız işlerde sizi destekleyen ve kendinizi geliştirmek için size deneyim fırsatları sunan bir şirketi tercih edin.

2) Teknoloji trendlerini yakından takip eden

Teknolojideki gelişmeleri takip ederken, çalıştığınız şirketle birlikte bu gelişmelere uyum sağlıyor olmak, yenilikleri hızla öğrenmenizi ve yeniliklere kolaylıkla adapte olmanızı kolaylaştırır. Kendini geliştirme vizyonuna sahip ve teknolojiyi kendi kültürüne yedirebilen, hatta teknolojiye öncülük eden bir şirket, sizin de bu değişim ve gelişim alanında kendinize düşen payı almanızı sağlayacaktır.

3) Uluslararası fırsatlarla çalışanlarına yetkinliklerini geliştirme imkanları sunan

Teknolojinin gelişmesiyle sınırların yavaş yavaş kalktığı bir dünyada, geleceğe dair sağlam bir vizyona sahip olmak istiyorsanız, dünyada neler olup bittiğini, diğer ülkelerde işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmeniz ve bunlardan kendinize katabileceklerinizi gözlemleyip benimsemeniz gerekir. Bu yüzden size yurt dışı fırsatları sunan ve yetkinliklerinizi global açıdan da geliştirebilmenizi destekleyen bir şirket, sizin için muhteşem bir fırsat olacaktır.

4) Mentorluk kültürünü benimseyen

“Bir bilene danışmak” ve ondan destek almak, hayatımızın birçok alanında yararlandığımız bir yöntem. Hem deneyimlerini seve seve sizlerle paylaşacak hem de deneyimlerinizi paylaşmanız için size fırsat verecek çalışanlara sahip bir şirket kültürü içerisinde bulunmak, sizinle beraber tüm çalışanların gelişimine katkıda bulunacaktır. Bu sayede kendi içinde birbirine destek olan bir çalışma ortamı sizi daima ileriye taşıyacaktır.

5) Çalışanlarının fikirlerini önemseyen ve gerçekleştirmesine destek sağlayan

Aklınızda hep gerçekleştirmek istediğiniz yeni fikirler dolaşıyorsa, çoğunlukla bunun için mevcut işinizi bırakmanız gerekir. Çalıştığınız şirketin sizin fikirlerinize değer veren ve mevcut işinizde devam ediyorken aynı zamanda hayallerinizi gerçekleştirmek için size ihtiyacınız olan donanımı ve desteği sağlayan bir kültüre sahip olmasına dikkat edin. Böyle bir şirkette, kurumsal hayatınızda ilerlemeye devam ederken girişimciliği de deneyimleyebilirsiniz.

6) Kendi alanında öncü ve çalışanlarının da kendi alanında öncülük etmesini sağlayan

Çalıştığınız şirketin kendi alanında öncü olması, önünüze birçok fırsatlar sunacaktır. Yaratıcı ve inovatif yaklaşımlarla başarılı işler ortaya çıkaran bir şirket, sizin de gelişmenize katkıda bulunacak ve kendi alanınızda olabildiğince yetkin olmanıza olanak sağlayacaktır. Bu sayede, şirketin yaptığı işlerdeki itibarının gelişmesiyle siz de profesyonelleşmek istediğiniz alanda deneyimlerinizi artırabileceksiniz.
Genç yazılımcı! Bu ruhu doya doya yaşayabileceğin bir fırsat şu an tam karşında duruyor.

Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden Softtech’te, değer yaratmanın keyfini yaşaman ve kendini geliştirmen için Yetenek Kuşağı⇗ programına başvurabilirsin.

Yetenek Kuşağı Programı, kişiye özel hazırlanmış eğitimler, mentorluk programı, akademik destek programlarının yanı sıra Şanghay ve San Francisco’daki Softtech ofislerine yolculuk fırsatlarıyla, genç yeteneklerin gelişimlerini destekliyor!

Detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version