Seyahat Ederken Sağlığınızı Korumanıza Yardımcı Olacak 3 Önemli İpucu 

Glocalzone

Glocalzone

"Nothing is out of reach"

 
 

Seyahat ederken insanların aklını kurcalayan önemli bir sorun da sağlığımızdır. Uzun rotalarda sürekli değişen beslenme şekli ve jetlag yüzünden sağlık sıkıntıları yaşanabilir. Size vereceğimiz 3 ipucuyla seyahat ederken sağlığınızı kolayca koruyabilirsiniz!         

1-Kış Güneşinin Tadını Çıkar

Kışın uzun yolculuklardan sonra direnciniz düşebilir . Kışın bu sorunu aşmak için hava güneşliyse güneşten kesinlikle faydalanın! Günün ilk ışıklarında Paris’te uzun bir yürüyüş veya koşuyu kim istemez ki? Aynı zamanda yaptığın bu egzersiz enerjini yenileyeceği için bütün gün yorgunluk hissetmeden Disneyland’deki bütün oyuncaklara binebilirsin!
Kış mevsimindeki sorunlarınız için kahvaltıda güzel bir zencefilli çay ve bal tavsiye edebiliriz. Bu da seyahat sonrasında sağlık sorunlarınızı tamamen yok edebilir.

2-Yolculuk Öncesi İyi Beslen!

Seyahat sonrasında sağlık sorunlarınızı etkileyecek bir diğer önemli konuysa yolculuk sırasında ve öncesinde yediklerinizdir. Yolculuk öncesi aceleye getirilmemiş bol proteinli ve vitaminli bir öğün tüketmelisiniz.
İnsanların yaptığı en önemli hatalardan biri de yolculuk sırasında kafeinli içecekleri ve alkolü çok fazla tüketmektir .Bu içecekler içtiğiniz zaman enerjinizi yükseltiyormuş gibi hissettirse de daha sonrasında büyük ölçüde direnç ve su kaybına yol açar. Yolculuk sırasında ve sonrasında ufak meyve suları, bitkisel çaylar ya da su içmenizi öneririz.

3-Akıllı Saatlerinizi Akıllıca Kullan!

Seyahat ederken sağlıklı kalmanın bir diğer yolu ise akıllı saatler ile sağlık sorunlarınızı önceden tespit edip tedavinizi hemen uygulamaktır. Bazı markaların geliştirdiği bu saatler su ihtiyacı, beslenme hatta ciddi hastalıklarınızı tespit edip müdahale edebilirsiniz.
 

Kategoriler: Gündem, Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version