Acun Ilıcalı Futbol Takımı Satın Aldı

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Ülkemizin başarılı televizyoncularından Acun Ilıcalı’nın futbola olan sevdasını bilmeyenimiz yoktur. Şimdi de kendisi bu tutkusunu bir sonraki aşamaya taşıyarak Hollanda 1. Ligi takımlarından Fortuna Sittard’ı satın aldı.
Fortuna Sittard’ın başkanlığını ise yine başarılı Türk iş insanlarından Işıtan Gün yapıyor. Takım Hollanda’nın Sittard şehrinde 1 Temmuz 1968 tarihinde kurulmuş.
Peki Fortuna Sittard’ın kulüp değeri ne kadar? Acun Ilıcalı bu takım için ne kadar ödedi? Acun Ilıcalı’nın satın alma aşamasında ne kadar ödediği ile ilgili bir bilgi henüz yok. Fakat Transfermarkt verilerine göre Fortuna Sittard’ın toplam piyasa değeri 12,15 milyon euro.Survivor programının finalinde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ilıcalı, izleyicilerden kulübün Instagram hesabını takip etmelerini istedi. Ilıcalı, “Hollanda’da Fortuna Sittard maceramız başladı, hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu. Fortuna Sittard, Hollanda 1. Futbol Ligi olan Eredivisie’de mücadele ediyor. Fortuna Sittard gelecek sezon da Eredivisie’de mücadelesine devam edecek.

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/