Dizi Gerçek Oldu: Meth Ürettikleri Gerekçesiyle İki Öğretim Üyesi Tutuklandı

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

ABD’de bir üniversitede görev yapan iki kimya öğretim üyesi, Meth ürettikleri iddiasıyla polisler tarafından gözaltına alındı. Çalıştıkları laboratuvarda yapılan incelemelerde, Meth üretmekte kullanılan kimyasallar bulundu.
Breaking Bad dizisini hepimiz biliriz. Para kazanmak için uyuşturucu bir madde olan Metamfetamin (meth) üreten bir kimya öğretmeninin ve öğrencisinin hikayesini anlatan dizi, bu olayla adeta gerçek oldu. Arkansas’taki Henderson Eyalet Üniversitesi’nden iki öğretim üyesi, Meth ürettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.
Terry Bateman ve Bradley Rowland isimli öğretim üyeleri, çalıştıkları laboratuvardan gelen kokular yüzünden şikayet edildiler. Bu şikayet üzerine polis, laboratuvarda incelemeler yaptı.
Öğretim üyelerinin izinli olduğu 11 Ekim gününde laboratuvarda yapılan incelemede yüksek oranda benzil klorür bulundu. Benzil klorür ise Metamfetamin (meth) üretimi için kullanılan kimyasal bir madde.
Laboratuvarda yapılan inceleme sonucunda iki öğretim üyesi Clark Count Şerif Ofisi görevlileri tarafından gözaltına alındılar. Yapılan açıklamada soruşturmanın devam ettiği bilgisi verildi.

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/