Bitcoin Sohbet , Forum Haberleri

Bitcoin yorum

Bitcoin, Çin’de kripto para birimlerine karşı yapılan bir uyandırma çağrısının ardından üç aydan fazla bir süredir ilk kez Çarşamba günü sembolik 40.000 $ işaretinin altına düştü.

GMT saatiyle 09:40 civarında, ana kripto para birimi% 7 kaybetti ve 40,230 dolara geriledi. Hala 55.000 $ ‘ın üzerinde bir değere sahip olduğu geçen haftanın başlangıcından bu yana fiyatı% 30 düştü.

Kripto para birimleri “gerçek para birimleri değildir” dedi birkaç Çin bankacılık federasyonu Çarşamba günü kendi dijital para birimini hazırlayan bir ülkedeki “spekülasyona” karşı uyarıda bulundu.

Bitcoin Haberleri

Çin, bir zamanlar en yaygın sanal para birimleri olan tr bitcoin’in kalelerinden biriydi.

Ancak Pekin, 2019’da kripto para ödemelerini ülkede yasadışı hale getirerek radikal bir dönüş yaptı ve “suç faaliyetlerinin” hizmetinde bir araç olmakla suçlandı.

Asya ülkesi, kripto para birimlerinin finansal sistemi ve sosyal istikrar için oluşturduğu spekülatif riskler konusunda endişeliydi. Öte yandan, bitcoin forum madenciliği faaliyetleri ve sanal para biriminin bireysel bazda tutulması tolere edilir.

BTC Forum

Yurtdışındaki sanal para birimlerine olan ilginin arttığı bir zamanda, Salı günü üç bankacılık federasyonu finans kurumlarına ödeme aracı olarak “kripto para birimlerini kabul etmemeye. Veya kullanmamaya” çağrıda bulundu.

Ortak bir açıklamada, “Son zamanlarda, kripto para birimlerinin fiyatlarının arttığını ve ardından” yurtdışında “spekülatif faaliyetlerin” sıçradığını “belirttiler.

Ulusal İnternet Finans Federasyonu, Çin Bankacılık Federasyonu ve Ödeme ve Tazmin Federasyonu “bu, insanların mülkiyetinin güvenliğini ciddi şekilde baltalıyor ve dünya ekonomik düzenini bozuyor” diye eleştirdi.

-Tesla’nın ses yüzü

Dünyanın dört bir yanındaki kripto para birimlerine ilgi gerçekten de 2020’nin sonundan bu yana sıçradı. Wall Street’teki kurumsal bankalardan Silikon Vadisi’nin bazı devlerine kadar giderek artan ciddi yatırımcıların ilgisiyle hareket eden kripto para birimi piyasası, zirvede 2,5 trilyon doların üzerine çıktı. yaklaşık 10.000 kripto para birimini listeleyen Coinmarketcap sitesine göre Mayıs ayı ortasında.

Btc Sohbet

Ancak o zamandan beri, piyasa yaklaşık 700 milyar dolar eridi ve özellikle Elon Musk’un yüzünden zarar görüyor: elektrikli araç üreticisi Tesla’nın patronu ve sosyal ağlarda bitcoin’i hararetle savunan Paypal’ın kurucusu gibi görünüyor. fikrimi değiştirdim.

Yılın başında Tesla’nın nakit parasının bir kısmını Bitcoin’e yatırdığını duyurduktan sonra, medya multibilyoneri, özellikle madencilik bitcoin’in neden olduğu çevresel riske atıfta bulunarak, mayıs ortasında elektrikli araçları için tr bitcoin haberleri ödemelerini reddetmeye karar verdi.

“Elon’un elimizde olmayan herhangi bir bilgiye sahip olup olmadığını bilmiyorum, ancak Colonial Pipeline boru hattı şirketi kripto para biriminde büyük bir fidye ödediğinden beri düzenlemeleri sıkılaştırma riski arttı,” dedi. Oanda’da analist Jeffrey Halley.

Çinli düzenleyici, yükselen kripto para piyasası konusunda endişelenmekte yalnız değil: Avrupa veya Amerika Birleşik Devletleri’ndeki muadilleri, yatırımcılara işlemleri yasaklamadan ihtiyatlı olmaya çağırdı.

Çin ayrıca, merkez bankası tarafından çıkarılan ve denetlenecek olan kendi sanal para birimini başlatmak için hazırlıklarını hızlandırıyor.

Akıllı telefonlarda madeni para ve banknotların yerini alacak elektronik ödeme aracı olan Çin dijital para birimi, 2022’de Pekin Kış Olimpiyatları sırasında ilk kez sahneye çıkabilir.

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/