Korona Virüs’ünden Etkilenen Markalar

Korona virüsü, bir çok ülke de markaları etkilediği gibi Türkiye’deki markaları da etkiledi! Bazı markalar geçici olarak kapatma kararı alırken bir çoğu kepenk kapattı.

Geçici olarak kapatma kararı alan İpekyol, Machka, Twist, Boyner, Mavi, Beymen, Derimod, Mudo Concept bu markalardan bazıları… 

Dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de gıdadan giyime elektonik’den komeztiğe 30’dan fazla marka, mağazalarını geçici olarak kapatma kararı aldı.
                                                  Tarihi Sultanahmet Köftecisi
           

İstanbul’un yüzyıllık tarihi Sultanahmet Köftescisi de koronavirüs nedeniyle dükkan kapatma kararı aldı. Dükkan 100 yıldır kapatmadığı dükkanı koronavirüs nedeniyle kapattığını kapısına yazılı not asarak duyurdu. Yazılan notta, 100 yıllık serüvenlerinde ilk kez kapatma kararı alındığı ifade edildi.
                                                                        Yargıcı
Tüm dünyaya yayılan ve insan sağlığını tehdit eden Koronavirüs (COVID-19) riski artmaya devam ederken Yargıcı olarak başta T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi kamu sağlığı kurumları tarafından sağlanan bilgileri devamlı izliyor ve bunlara dayanarak kararlar alıyoruz. Bugün gelinen noktada, ülke çapında tüm Yargıcı mağazalarımızı geçici olarak kapatma kararı almış bulunuyoruz. Aynı şekilde, yurt dışında yer alan birçok mağazamız da kapanmış durumdadır.
Yargıcı’nın üstüne kurulduğu değerler, iyi, kaliteli ve sağlıklı bir hayat ile anlam kazanmakta. Bunun sağlanabilmesi için bizler evlerimizden de olsa, hayal etmeye, yaratmaya ve bu zor günleri atlattıktan sonra hayatlarınıza kaldığımız yerden değer katmak için hazırlanmaya devam edeceğiz.
Koronavirüs’ten (COVID-19) etkilenen vatandaşlarımıza tüm iyi dileklerimizi ve sevgilerimizi iletiyoruz.
Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz…

                                                                      BEYMEN
Boyner, “Salgını yavaşlatma sorumluluğumuz çerçevesinde, istihdam ve çalışan hakları konusunda her zamanki hassasiyetimizi koruyarak, Türkiye’deki tüm Boyner ve YKM mağazalarımızı 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak kapatıyoruz” dedi…
                                                                         mavi

Mavi de toplum sağlığı için tüm Mavi mağazalarını 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici bir süre kapatma kararı aldı. Sadece Gebze Ekol depoya yapılacak ürün teslimatlarının mal kabul süreçlerinin devam edeceğini bildirdi… 

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/