Oxford Herkesin Katılımına Açık Online Dersler Vermeye Başlıyor

Dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olarak bilinen Oxford Üniversitesi, olağanüstü akademik başarıları ve öncü olduğu araştırmalar nedeniyle küresel olarak saygı gören üniversiteler listesinin üst sıralarındaki yerini sıkı sıkıya koruyor. Şimdi ise bilgiyi dersliklerin ötesine taşıyabilmek ve dünyanın her yerine ulaşabilmek adına bir eğitim programı başlatıyor.
Harvard ve MIT gibi prestijli üniversitelerden sonra Oxford da, tanınmış akademisyen kadrosu tarafından verilecek online dersler ile sorgulamaya, analiz etmeye, hızlı ve yaratıcı düşünmeye teşvik eden eğitim tarzını dijital dünyaya taşıyor. Türkiye’den de katılımcılara da açık bu eğitim programı Oxford bünyesindeki Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize ediliyor.
Bu programla beraber aldığınız herhangi bir ders, o dersin işleyişine ek olarak tartışma becerilerinizin gelişmesine, akademisyenlerle birebir diyalog kurmanıza ve sorularınızın kişisel olarak yanıtlanmasına olanak sağlıyor.
Bu program; siyaset, psikoloji, felsefe, matematik, yaratıcı yazarlık, bilgisayar programlama gibi alanlarda bulabileceğiniz yaklaşık 600 ders opsiyonuna sahip. Ekolojide Veri Analizi, Uluslararası İşgücü Göçü, Zihin Felsefesi, Eleştirel Okuma, Haritalama Verileri ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Roma’nın Çöküşü gibi hem temel hem de oldukça ilginç dersler mevcut.
Dersin değerlendirilmesi iki yazılı ödev üzerinden gerçekleşiyor. İlk yarıda 500 kelimelik kısa bir ödev ve ders bitiminde 1500 kelimelik bir ödev yazmanız bekleniyor. Her bir ders yaklaşık 2 ay sürüyor. Eylülden itibaren başlayan bu programda hazirana kadar ders almak mümkün. Ders ücretleri 200-300 Sterlin (900-1350 TL) arasında değişiyor.
Ders programına ve seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/