Dövmenizi Bir Robota Yaptırmak İster miydiniz: Tattoue ile Tanışın

Eğer cevabınız evet ise artık bunun bir bilim kurgu filmi senaryosu olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü Pierre Emm ve Johan da Siveira isimli ikili daha önce bir 3D yazıcıyı kullanarak daha doğrusu ona birkaç değişiklik ekleyerek ona dövme yaptırmayı başarmıştı . Ancak kısa süre önce yepyeni ir endüstriyel robot geliştirdiler.

Yazılımı sadece bizlere dövme yapmak olan bu robotun adı ise Tattoue .  Tattoue şu anda sadece geometrik şekilli dövmeleri deriye işlemekte ustalaşsa da çok yakın bir gelecekte diğer tüm robot ailesi gibi işinin ehli olup dövme sanatına yıllarını vermiş insanların tabancasını ellerinden alabilir. Aman dikkat! 

Tattoue dövmeyi işlemeden önce deriyi taramaya başlıyor ve tüm bulabildiği girinti ve çıkıntılara gre yazılımına işlenen geometrik şekilleri deriye nüfuz etmeye başlıyor . Sonunda da bir robotun eseri olan dövmeniz sizin bir parçanız haline geliyor. Dövme severlerin şimdiden heyecanlandığını duyar gibiyiz. Böyle bir deneyimi yaşamak kim istemez ki? Tek yapmamız gereken robotlara diğer alanlarda olduğu gibi fişleri takılıyken güvenebilmek.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/