YILIN ANİMASYONU COCO // FİLM İNCELEMESİ 

Dizi/Film Platformu

Dizi/Film Platformu

İnsan her zaman mutlu değildir ve bu dünyada sık sık kısa bir mutluluk periyodu verilir; Öyleyse neden uzun süre dayanamayacak olan bu rüyadan kaçmaya çalışıyorsun? / Frederic Chopin

konusu:  12 yaşındaki Miguel’in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve Miguel’in onunla tanışma imkanı yoktur. Her gün onun şarkılarını dinleyen Miguel günün birinde ünlü müzisyenin gitarını bulur. Ancak gitarı çalması onu bir anda Ölüler Diyarı’na götürür. Çıkış yolunu arayan Miguel, düzenbaz Hector’la karşılaşır ve birlikte Miguel’in aile tarihinin ardındaki gerçek hikayeyi keşfetmek için olağanüstü bir yolculuğa çıkarlar…

Bu filmi herkesin izlemesini o kadar çok isterdim ki , bu bir animasyon olduğu için türkçe dublajda izlesen türkçe altyazılı da izlesen büyük keyif alıyorsun çok bir şey farketmiyor yani aslında herkes ama herkes izleyebilir.
Film bize söyleneni değil , içimizdeki tutkumuzu yapmamızı çok güzel işlemiş.
Bu filmde de ailemizin istediğinin bizim istediğimizin önüne geçmemesi gerektiğini çok ilginç olaylarla anlatıyor aslında. Bunu anlattığı için özellikle Türkiye’de herkesin izlemesini çok isterdim önüme gelene de bu filmi zorla izlettireceğim kesinlikle. Biliyorsunuz ki bizim ülkemizde aile baskısı ve ailenin istediğinin en önde tutulması çok yaygın bir durum. Belki bunu izleyenler bunun hayatımızı mahvettiğini anlar. 

Benim özellikle animasyon filmlerini çok sevmemin en büyük nedenlerinden biride müzikleri , gerçekten çok güzel şarkıları var  Aşağıya da Coco’da çok beğendiğim bir şarkıyı bırakıyorum. (hepsi harikaydı ama bunu fazla güzel buldum) Meksikaya gidesim geldi. 

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/