Matematik Özel Ders Ücretleri 

İnternet üzerinden matematik özel ders fiyatları üzerine araştırma yapan kişilerin artığı son zamanlarda oldukça görülmektedir. Ancak kişilerin net bir sonuç alabileceği bir bilgilendirme olmadığı için bu tarz yazı geliştirme ihtiyacı duydum. 3 yıldır onbinlerce ders veren öğretmen profillerini inceleyen birisi olarak matematik özel ders fiyatlarını 4 farklı kesim için net bir şekilde açıklama yapacağım. 4 farklı kesimden kastım;
1 – Uzman Öğretmenler (5+ tecrübeli olan matematik öğretmenleri
2 – Yeni Mezun Öğretmenler (yeni mezun ve 3- tecrübesi bulunan öğretmenler
3 – Üniversite Öğrencileri 
4 – Farklı Meslekte Çalışan ve Matematik Üzerine Ders Verenler
Bilindiği üzere günümüzde özel ders artık bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. En çok özel ders üzerine talep gelen branşların başında ise matematik gelmektedir. Matematik eğitim hayatımızda en önemli derslerin başında geldiği için öğrenciler eksik oldukları konularda matematik özel ders alarak eksiklerini kapatmak istemektedirler. 

Konumuza dönecek olursak; matematik özel ders ücretleri ne kadar? sorusunu yukarıda belirtiğim 4 kategoride belirteceğim.
1 – Uzman Öğretmenden Matematik Özel Ders Fiyatları: İncelediğim binlerce uzman matematik öğretmeni profillerine göre uzman bir matematik öğretmeninden özel ders almanın saatlik ücreti; 90 – 250 TL aralığında görülmektedir. Yoğunluğun olduğu fiyat aralığı ise 130 TL olarak görülmektedir.  (* uzman kelimesi sadece niteleyici bir kelimedir.)
2- Yeni Mezun Öğretmenler : Yeni mezun olmuş veya üç yıldan az tecrübesi bulunan öğretmenlerin saatlik olarak ders ücreti fiyatlarına baktığımızda 60 – 100 TL aralığında görülmektedir. Yoğunluğun olduğu fiyat aralığı ise 75,80 TL olarak görülmektedir.
3- Üniversite Öğrencileri: Bilindiği üzerine günümüzde birçok üniversite öğrencisi hem alanında kendini geliştirmek için hemde okul harçlıklarını çıkartmak için özel ders vermektedir. Üniversite öğrencisinden matematik özel ders fiyatlarını incelediğimiz zaman; 30 – 90 TL aralığında görülmektedir. Yoğunluğun olduğu fiyat aralığı ise 60 TL aralığında görülmektedir. 
4- Farklı Mesleklerdeki Bireyler: Farklı meslek branşlarında olan ve ek olarak özel ders veren bireyleri incelediğimiz zaman 50–150 TL aralığında özel ders verdikleri görülmektedir. Ortalama fiyat yoğunluğunun 70 TL olduğu görülmektedir.

Kaynak özel ders fiyatları : https://www.ozeldersalani.com/ozel-ders-fiyatlari
Nüfus bakımından matematik özel ders taleplerini incelediğimiz zaman en çok talebin İstanbul’dan olduğu görülmektedir. İstanbul’dan sonra; Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli gibi iller gelmektedir. Matematik özel ders fiyatları il bazlı, konum bazlı, haftalık ders saat sayısına göre artmakta veya azalmaktadır. İstanbul özel ders üzerine en yoğun talebin olduğu il olmasından dolayı eğitimcilerin fiyat aralıklarının en değişken olduğu il olarak görülmektedir. 

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/