McDonald’s Yeni Serisi ile Geliyor!

Lüks tüketim gün geçtikçe çılgın boyutlara ulaşırken, gıda tüketiminde de lüks seçimler yapmak oldukça popüler bir hal almaya başladı. Toplum içindeki statüsünü tükettikleri ile daha da yükseltmek isteyen kitleler (bunu kesinlikle desteklemesek de günümüz toplumlarında gözlemlenen durum ne yazık ki bu) yüksek harcamalar yapmaktan çekinmiyor. Hal böyle olunca toplumun her kitlesine hitap eden markalar, yepyeni kampanyalar ile tüketicinin karşısına çıkmaya devam ediyor.

Gıda tüketiminde zararları ve skandalları ile sürekli yeni bir haberi çıkan, fast-food tüketimin baş aktörlerinden McDonald’s, bu haberlerden pek etkileniyormuş gibi görünüyor. Nitekim McDonald’s, bu sefer yepyeni bir konsept ile tüketicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu konsept, Birleşik Krallık’taki seçili restorantlarda tüketiciye sunulacak, McDonald’s’ın piyasaya süreceği yeni “gurme” hamburger serisi: The Signature Collection.

Yeni ürünün konumlandırması, lüks gıda tüketimi olarak yapıldı ve ürün tam da konumlandırmasına uygun bir reklam filmi ile görücüye çıktı. Reklam filmi için parfüm reklamlarında sıkça kullanılan birkaç noktaya başvurulduğu göze çarpıyor. Güzel, şık giyimli, soğuk bir kadın ve şık giyimli, yakışıklı, soğuk bir erkeğin birbirleri ile buluşmalarını ve kadının elinden hiç düşmeyen bir hamburgeri konu alan reklam filmi, bu sefer mideye hitap eden cinsten. Lüks tüketimin esprili bir şekilde yansıdığı reklam, Leo Burnett Londra imzası taşıyor.

Reklam filminin hikayesini, Leo Burnett Londra’nın kreatif direktörü Peter Heyes şöyle anlatıyor: “‘Gündelik lüks’ net bir brief ve bu kampanyada lüksün yanı sıra Mcdonald’s’ın ince esprileri ve albenisini de bolca içeriyor.” Heyes ayrıca The Signature Collection için hazırladıkları reklam kampanyası ile gurur duyduklarını söylüyor.

Seride yer alan hamburgerler, sadece 18 yaş üzeri İngiltere sakinlerine; Julian Macdonald imzalı koleksiyon kutusu ve İngiltere genelinde seçili restoranlarda tüketiciye sunulacak. Londra’da iseniz ya da yakınlarda yolunuz Londra’ya düşecek ise belki bu sınırlı konseptten tatma fırsatını yakalayabilirsiniz.

KÜNYE

Reklamveren: McDonald’s

Reklam Ajansı: LeoBurnett Londra

Medya Planlama ve Satınalma Ajansı: OMD, Birleşik Krallık

Yapımevi: Sonny Londra

Yönetmen: Guy Manwaring

McDonald’s’ın yaratıcılığını ön plana çıkaran diğer kampanyalarından söz ettiğimiz Minyonlar McDonald’s’ı Ele Geçirdi! yazımızı okumanızı öneririz.

Lezzetle kalın!

Daha fazla içeriğe ulaşabilmek için Blogager adlı blog sitemizi ziyaret etmenizi öneririz…
Kategoriler: Kreatif, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/