Maceranızı Paylaşın: Arkadaşınızla Birlikte Çıkacağınız Seyahati Unutulmaz Kılacak 5 Öneri

Kaplan International

Kaplan International

Kaplan International, 6 ülkeye yayılmış 37 akredite dil okuluna sahiptir.

Seyahat etmek muhteşem deneyimler yaşamanıza fırsat sunar. Bir seyahate en sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte çıkmak ise unutulmaz deneyimler yaşatır.
Seyahatler; hayat akışınızda size taze bir nefes aldıran değerli molalardır. Bu nedenle bu süreci iyi değerlendirip yıllar sonra bile hatırladığınızda ağzınızı kulaklarınıza vardıracak anılar biriktirebilmeniz için önemli öneriler derledik.

1) Planlama Yaparken Uzlaşmacı ve Esnek Bir Tutum Sergileyin

Bir gezinin en keyifli aşamalarından biri planlama aşamasıdır. Bu noktada uzlaşmacı bir tutum takınmak iki taraf için de faydalı olacaktır.
Arkadaşınız tarafından plana eklenen bir program hiç ummadığınız kadar hoşunuza gidecek deneyimler sunabilir. Bu nedenle hiçbir programa “kesinlikle bana göre değil” tutumuyla yaklaşmayın. Belki de tek başına cesaret edemeyeceğiniz maceralara atılmak için bir fırsat yakalayabilirsiniz.

2) Yeni İnsanlarla Tanışmaktan Çekinmeyin

Tek başınızayken tanımadıklarınızla diyalog başlatmak her zaman daha zordur. Birden fazla kişiyken yeni insanlarla veya arkadaş gruplarıyla tanışmak çok daha kolay olacaktır. Tanıştığınız kişiler gittiğiniz ülkenin vatandaşlarıysa sizlere şehir hakkında internette bile bulamayacağınız altın değerinde öneriler verebilir.

3) Gezi Fonunuzu İyi Değerlendirin

Beraber seyahat ediyorsanız bölüşebilecek her alanda masrafları bölüşmek iyi bir seçenek olacaktır. Konaklama, taksi gibi paylaşılabilen masraflar kendi özel harcamalarınıza daha fazla bütçe ayırmanızı sağlayabilir. Ayrıca o bölgeye özgü farklı yemek siparişleri vererek denemek istediğiniz iki-üç yemeğin tadına bir defada bakabilirsiniz. ☺

4) Bölgenin Sadece Turistik Noktalarına Odaklanmayın

Bir yere gitmeden önce mutlaka internette o yere ait görülmesi gerekilen yerler araştırılır. Bu adımı es geçmeyin fakat bu adımla da sınırlı kalmayın. Henüz keşfedilmemiş yerler için gözlerinizi açık tutun. Çok yaygın olmayan ve popülerliği az bölgeler tüm deneyiminizi zenginleştirebilir.
Örneğin İstanbul’da turistlerin en çok odaklandığı yerler; Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Kapalıçarşı ve etrafındakiler. Turistik bölgeler de oldukça değerli fakat bu bölgeler dışında İstanbul’da görülmeye değer bambaşka yerler de var. Siz de gittiğiniz şehirde turist noktalarına takılıp kalmayın ve o şehri daha geniş bir pencereden ele alın.

5) Ortak Bir Amaç Belirleyin

Günde minimum 10.000 adım atmak, bir hafta için sınırlı bir bütçe belirleyerek o bütçeyi aşmamaya çalışmak ya da yeni bir dil öğrenmek gibi meydan okumalar seyahatinizi bir üst seviyeye taşıyacaktır. Dil öğrenme konusundaki amacınızı arkadaşınızla beraber gerçekleştirmek, çok daha kolay ve eğlenceli bir yoldur.

Her yıl 150’den fazla ülkeden 50.000’in üzerinde öğrencisi olan Kaplan International⇗‘ın arkadaşlarıyla beraber dil öğrenmek isteyenler için harika bir teklifi⇗ var.

Sen de arkadaşınla İngilizce’yi yurt dışında öğren, Kaplan International ile kendine ve dostluğuna en iyi yatırımı yap!

Detaylı bilgi için: kaplaninternational.com/tr⇗
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/