Kylie Jenner Dünyanın En Genç Milyarderi: Kendi Başarısı ile Milyarder Olmuş En Genç 10 İsim

Kylie Jenner resmen kendi başarısı ile dünyanın en genç milyarderi oldu. Geçtiğimiz günlerde, Forbes ve Bloomberg yaptığı araştırma sonrası Kylie Jenner’ın 1 milyar dolarlık kilometre taşını resmen geçtiğini bildirdi.

Bazıları Jenner’ın “Keeping Up with the Kardashian” adlı dizideki lüks yaşantısını bildiği için, servetini “kendi elde etti” olarak anılmasından rahatsızlık duyuyor. Forbes, “self-made” yani kendi çabalarıyla zengin olanları farklı yollardan zengin olanlardan terimsel olarak ayırmak için kullanıyor.
Jenner, dünyadaki en ünlü milyarderlerin bazılarının izini sürüyor. Mesela Mark Zuckerberg ve Evan Spiegel gibi… Bu isimlerin her biri 30 yaşına gelmeden önce ilk milyarını yaptı. Larry Page ve Bill Gates de dahil olmak üzere birkaç yüksek profilli isim, sadece 31 yaşında belgelenmiş milyarder statüsüne kavuştu.
İşte 30 yaşından önce kendi başarısı ile 1 milyar dolar kazanç elde eden milyarderler!

1) Sergey Brin, 30 (Google Kurucu Ortağı)

Brin, Google’ın 2004’te 27 milyar dolar değerinde olan kazancını kamuya açıkladığında 31. yaş gününden sadece birkaç gün önceydi.

2) Elizabeth Holmes, 30 (Theranos Kurucusu)

Forbes 2014 yılında, Elizabeth Holmes’un 30 yaşında 4.5 milyar dolar değerinde kazancı olduğunu tahmin ediyor. O zamanlar, kendi kendini yetiştirmiş bir milyarder olan en genç kadındı ve bu statüyü Jenner’ın yeni zaferine kadar sürdürdü.

3) Eduardo Saverin, 28

Facebook kurucu Mark Zuckerberg ile araları biraz açık olsa da, Facebook’taki %5 hissesi sayesinde 2010 yılında 1 milyar dolarlık kilometre taşını geçti.

4) Patrick Collison, 28 (Stripe Kurucu Ortağı)

Patrick Collison, 2016’da 30 yaşındayken milyarder olan seçkinlerin saflarına katıldı. Collison ve kardeşi John’un kurduğu çevrimiçi bir ödeme şirketi olan Stripe, Alphabet’ın yatırım bölümünden 150 milyon dolar yükselterek 9.2 milyon dolar değerine ulaştı. Her iki kardeş de milyarder alanına girdi.

5) Bobby Murphy, 27 (Snapchat Kurucu Ortağı)

Forbes’e göre, Snapchat’ın kurucularından Murphy, 2015’te 27 yaşındayken milyarder işaretini geçti.

6) Dustin Moskovitz, 26

Moskovitz, Forbes’in milyarder listesine ilk kez 2010’da 26 yaşında girdi. Moskovitz 2008’de Facebook’tan ayrılırken Facebook’ta %6 hissesi vardı.

7) John Collison, 26 (Stripe Kurucu Ortağı)

 2016’da ikisi de milyarder olduklarında John Collison kardeşi Patrick’ten iki yaş küçüktü.

8) Evan Spiegel, 25 (Snapchat Kurucu Ortağı)

Snapchat CEO’su ve kurucu ortağı, Forbes’in 2015’te milyarder listesinde ilk sırada yer aldığında sadece 25 yaşındaydı.

9) Mark Zuckerberg, 23 (Facebook Kurucusu)

Kylie Jenner’dan önce, Facebook kurucusu ve CEO’su en genç milyarderdi. 23 yaşındayken 2008’de 1 milyar dolara ulaştı.

10) Kylie Jenner, 21

Forbes, Jenner’in işlettiği ve sahibi olduğu Kylie Cosmetics’in 900 milyon dolar değerinde olduğunu ve haricindeki mal varlığının 1 milyar doları geçtiği tahmin ediyor.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (1) Yorum Yap

Bu vb kadınlarla ilgili içerik göndermeniz için takip etmiyorum sizi. Lütfen göndermeyiniz.

/