İş Fikriniz Varsa Hayata Geçirmek İçin Milyoner Olmanıza Gerek Yok!

Metehan Kanmaz

Metehan Kanmaz

timedoctor.com/tr/

Hemen herkesin aklında çok orijinal ve tutacağına inandığı bir iş fikri vardır. Fakat iş o iş fikrini gerçeğe dönüştürmeye gelince bahaneler sıralanmaya başlar: “Yeterli bütçem yok.”, “Bu işi yapacak adamları nerden bulacağım?”, “Ofis masrafları, personel masrafları; nerden bulacağım o kadar parayı!” Bu cümleler bahane gibi gözükse de aslında hepsinin büyük bir gerçeklik payı var. Gelin ufak bir hesap yapalım isterseniz:

İş fikrinizi gerçekleştirmek için 5 çalışana ihtiyacınız olsun. Bu 5 çalışan için ofis kiralamak isterseniz ofis giderleriyle birlikte aylık ortalama 5 bin liralık bir ofis masrafınız olacaktır. Basit bir hesapla yıllık 12×5=60 bin lira eder. Bunun yanında personel maaşları, ve diğer personel masrafları işin içine girdi mi yıllık masrafınız iyice artacaktır. Hem iyi bir fikir hem de yeterli bütçeye sahip olmak gerçekten çok zor. O yüzden önümüzde iki yol var:
1- Bütçeyi arttırmak
2- Masrafları azaltmak
İkincisini seçtiğinizi varsayarak yazmaya devam ediyorum 🙂
Madem bütçemizi arttıramıyoruz o halde masraflarımızı azaltacağız peki nasıl? Aslında biraz araştırmayla sizin de kolaylıkla bulabileceğiniz personel takip programlarıyla. Personel takip programı sayesinde kendinizi sanal bir ofis oluşturabilir ve bu ofisi ve ofisin içindeki çalışanlarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Ayrıca iş takip uygulaması sayesinde personelinizin gerçekten çalışıp çalışmadığını da kolaylıkla takip edebilecek ve personelinizin en yüksek verimde çalıştığından emin olabileceksiniz. Türkiye piyasasında bulunan en iyi personel takip programlarından bir tanesi Time Doctor’dur. Linki yukarıda verdim detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 
Personel takip programları sayesinde ofis masraflarınızı aylık 5 haneli rakamlardan 3 haneli rakamlara indirebilirsiniz. Gelin Time Doctor iş takibi programı için yapılan yorumlara bakalım:
-Time Doctor gerçekten olağanüstü. Bu programı ne kadar övsem az. Çok daha fazla odaklanmamı ve daha etkin çalışmamı sağladı. Çok sayıda yönetim programı kullandım ve hepsi aynı şeyden mustaripti, yani çok karmaşıklardı. Time Doctor’la ilgili bence en iyi özellik, basit oluşu! – Andre Avalos
 
-Time Doctor, dışarıya iş yaptıran girişimciler için tasarlanmış olduğundan bana göre çok iyi iş görüyor. – Ryoma Machida
-İşte bu! Aradığım yazılım çözümü bu. Sadece bir kaç saattir kullanıyorum ama gördüğüm kadarıyla yönettiğim 15 ekip üyesiyle karşılaştığım sorunların çoğunu çözüyor. – Alok Maheshwari
 
Time Doctor, dünya üzerinde binlerce firmanın ekip yönetimini, proje yönetimini iş ve personel takibini gerçekleştirmek için kullanılıyor. Bu sayede her sene milyonlarca dolar tasarruf ediliyor. Time Doctor ile yapılabilecek şeylere biraz daha yakından bakalım:
-Zaman Takibi
İş yerinde üretkenlik tanımı az zamanda çok iş yapmak anlamına gelmektedir. Time Doctor ile ekibinde kim ne kadar çalışmış ve hangi işleri bitirmiş kolayca görebilirsin. Bu sayede de ekibin durumunu her zaman takip etmiş olursun.
-Dikkat Dağınıklığı Önleme
 İş yerlerinin en büyük sorunlarından biri çalışanların kolay bir şekilde dikkat dağınıklığı yaşamasıdır. Time Doctor bunun önüne geçmek için çalışanların dikkatleri dağıldığında onları nazikçe uyarır ve verilen görev üzerinde çalışıp çalışmadıklarını kontrol eder.

-Entegrasyonlar
Time Doctor her ne kadar tek başına birçok işlemi gerçekleştirebiliyorsa da çeşitli programlarla entegre olarak gücüne güç katar. Bu programlardan bazıları şunlardır:        
 · Asana
· Basecamp
· GitHub
· Google Apps
   
Siz de Time Doctor iş takibi programı ile sanal ofisinizi kurun ve hayallerinizdeki iş modelini gerçeğe dönüştürün. Time Doctor personel takip programı ile yapabileceklerinizin sınırını kendiniz belirleyin!
Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/