Bir Başarı Hikayesi: Türk Oyun Şirketi Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

2012 yılında kurulan ve İstanbul merkezli olan Türk mobil oyun şirketi Gram Games, dünyanın en ünlü oyun geliştiricilerinden biri olan Zynga tarafından 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı satın alındı. Gram Games, geçtiğimiz yıl yine bir yerli oyun üreticisi olan Peak Games’in ardından Zynga tarafından satın alınan ikinci Türk girişimi oldu. Peki Gram Games bugünlere nasıl geldi?

2012’de kurulan ve kurulduğu günden bu yana İstanbul’da ve Londra’daki merkezlerinde tam 77 çalışanıyla mobil oyun dünyasında sesini duyuruyor Gram Games.

Onları bugüne taşıyan en önemli şeylerden biri de ekibin uyumu ve herkesin mutluluğunu gözeten bir vizyon taşıyor olmalarıydı.

Gereksiz ast-üst ilişkilerinden, mesai kavramından, küçük hesaplar yapmaktan çok uzakta bir iş felsefesine sahip olan ekip ilk günden bu yana başarıdan başarıya koştu.


Dünya çapında 170 milyon aktif kullanıcısı olan Gram Games Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Ecevit bu sevindiren haberi şu şekilde değerlendiriyor:

“2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz.”

Gram Games’in ortaya çıkardığı bulmaca oyunları her gün 3 milyon kişinin mobil cihazlarında oynanıyor. 1010!, Six! ve Merge Dragons gibi oyunları birçoğumuz biliyoruzdur.

Özellikle Merge Dragons ile listelerde dünya çapında en çok kazanan ilk 50 oyun içerisine girmişlerdi.

Zynga’nın CEO’su Frank Gibeau da Gram Games’in kolay fakat bağlayıcı olan oyun üretimine hayran kaldıklarını söylüyor.

Sonraki süreçlerde de Gram Games’in bağımsız çalışmaları için onların yanında olacaklarını belirtiyor Gibeau.

Gram Games kurucu ortakları Mehmet Ecevit ve Kaan Karamancı başta olmak üzere tüm Gram Games ekibini kutlarız. Tebrikler! ???

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/