Bir Gager’ın Galaksi Rehberi

Gelin bu yazıya, reddedildikçe güçlenen kendine özgü hayat duruşu, hayalleri uğruna yaptıkları ve bugüne kadar başardıklarıyla ilham veren palyaço doktor Patch Adams’ın değerli bir sözü ile başlayalım:

“Başkalarının göremediğini görmelisin. Başkalarının korkudan, uyum kaygısından, tembellikten ötürü görmemeyi tercih ettiğini gör. Bak, tüm dünya her gün yenileniyor.”

Peki, birer birey olarak bizler, her gün yenilenen 7 milyarlık bu dünyanın neresindeyiz? Bu sorunun cevabını aşağıdaki videoyu izlerken düşünmemiz faydalı olacaktır diye düşünüyoruz.

Tamam da bunun Adgager ve Gager olmakla ne ilgisi var diyebilirsiniz.

“Fikri değiştir, dünya değişsin!” mottosu ile hareket eden Gager; vizyon sahibi, okuyan, eleştiren, trendleri takip eden, kabını günden güne dolduran, aksaklıkların farkında olan, değişime açık bir bireydir.

Gager olmak; bir devrimin parçası olmaktır!

Gagerlar, pazarlama araştırmalarının geleceği olmayı hedefleyen Adgager’ın yapı taşlarıdır. Şirketlerin, markaların, girişimlerin ve bireylerin fikirlerini şekillendirip güzelleştirerek o fikirlerin dünyasını değiştirirler.

Kendi fikir ve düşüncelerini paylaşarak; gözden kaçanları, bilinmesi gerekenleri, unutulmaması gereken detayları, tüketicinin ne istediğini, başkalarının göremediklerini önceden görerek markaları uyarırlar. Bu paylaşımı yaparken de görüşlerini şeffaf ve tarafsız bir şekilde aktarırlar. Çünkü paylaştıkları bu görüş ve deneyimlerin, markaların faaliyetlerine yön vereceğini bilirler.

Peki bunu nasıl yaparlar?

Adgager‘a üye oldukları mail adresleri ve şifreleriyle sisteme giriş yaptıklarında, Açık Projeler sekmesinde yorumlarını ve görüşlerini bekleyen projeleri görürler. Araştırmanın hangi marka tarafından yapıldığı, adı, türü ve projeye eksiksiz ve anket ortalamalarına uygun cevaplar vererek tamamladıklarında kazanacakları GAG miktarı bu alanda yazılıdır.

Biten Projeler sekmesinde ise tamamlanan projelere verdikleri cevapları, o projeden elde ettikleri kazançları ve projenin onaylanıp onaylanmadığını takip edebilirler.

Bir proje neden onaylanmaz?

Projelere verilen cevapların her biri bir moderasyon sürecinden geçer. Bu süreçte öncelikle sorulara verilen cevapların niteliği titizlikle incelenir. Örneğin açık uçlu bir soru varsa, soruda istenilen bilgilerin tümü tarafsız ve şeffaf bir şekilde iletilmiş mi, sorulara verilen cevaplarda çelişkiler var mı bunlara bakılır. Bundan sonra bir Gagerın zaman bağlamında anket ortalamalarına ne kadar uyduğu saptanır. Tüm bunların bir sonucu olarak da yıldızlarla derecelendirilirler. Daha yüksek yıldıza sahip Gagerlar daha çok sayıda proje görme ve daha fazla fikre etki etme şansına sahip olur.

Verilen cevapların nitelikli olması, cevapların uzunluğu ve kısalığıyla ilgili değildir. Önemli olan, sorulan sorudaki tüm detaylara dikkatle cevap verilip verilmemesidir. Çünkü markalar, bu araştırmaların sonuçlarına göre aktivitelerini şekillendirirler. Bu sebeple özensiz verilen cevaplar onaylanmaz, dolayısıyla Gager GAG kazanamaz.

Değiştirdikleri fikirlerle dişlilere çomak sokan Gagerlar, kazandıkları bu GAGlerle ne yapabilirler?

• Büyük ödül çekilişleri ile bambaşka dünyalar keşfetme macerasına atılabilirler!

• Sosyal sorumluluk projeleri ile ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatabilirler!

• Kendi gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile etkinlik ve eğitimlere katılabilirler!

• Kazandıkları GAGler 50TL değerine ulaştığında nakit para olarak çekebilirler!

• Veee belki gelecekte GAGleriyle indirim kuponları, kahve hatta konser bileti bile alabilirler!

Kazançlar sekmesinden o güne kadar kazanılan ve harcanan tüm GAG hareketleri takip edilebilir. Kazandıkları GAGler 50TL değerine ulaştığında, Para Çek sekmesinden gerekli işlemi gerçekleştirebilirler. Eğitimler kısmından kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak etkinliklere katılım hakkı alabilir, Bağış Yap butonu ile ihtiyaç sahibi çocuklara bir yardım eli uzatabilirler. Peki ya Büyük Ödüller? Buradan da hayatlarında fark yaratabilecek ve vizyonlarına katkı sağlayacak yerler keşfetmek için çekilişlere katılabilirler.

Gagerların profil bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaları neden önemlidir?

Adgager, Gagerları birer barkod veya sayılar olarak görmez. Doğru bilgiyi doğru mecraya aktarma konusunda oldukça titizdir. Araştırmaların yapıtaşı olan Gagerlar ise doğru ve eksiksiz bilgi vererek kendi cevapları ile oluşturulan raporların manipülatif bilgi içermemesinde büyük rol oynarlar.

Paneldeki bilgileri doğru olmayan Gagerlar, içerideki yaşayan sistemden yararlanamazlar. Bu ne demektir? Örneğin bir Gager büyük ödül çekilişi kazananı oldu ve Los Angeles için yanıp tutuşuyor; eğer profil bilgilerini çekiliş sonucu açıklandıktan sonra değiştirmek isterse, yine de bu hakkından yararlanamaz. Başka bir örnek vermek gerekirse yeterli GAG kazandıktan sonra para çekmek isteyen Gagerların verdiği bilgilerin doğru olmadığı saptanırsa, yine gerekli işlemi gerçekleştiremezler.

Doğru bilgiyi doğru kanallardan ihtiyacı olan mecralara ulaştırmada fark yaratan Adgager, bu hususta istisna kabul etmez.

Gager sorusu nedir?

Gagerlar bu nitelikli hedefleme sorularına cevap vererek, kendi ilgi alanlarına hitap eden daha fazla sayıda projeye etki etme şansına sahip olurlar ve dolayısıyla daha fazla GAG kazanabilirler.

Gagerlar aynı zamanda Davet Et butonu aracılığıyla diledikleri arkadaşlarını da bu devrimin bir parçası olmaya davet edebilir ve bu sayede GAG kazanabilirler.

Adgager, Gagerları seviyor ve onlarla iletişim kurmaya bayılıyor!

Zaman zaman önemli gelişmeler, güncellemeler, geliştirmeler, güzel haberler… Mesaj Kutusundan Gagerlarla paylaşılır. Aynı zamanda Adgager’ın gelişmesine en çok katkıyı yapmış olan Gagerlar, Adgager’la ilgili tespit ve feedbacklerini Geri Bildirim sekmesi yardımıyla iletirler.

Eğer siz de pazarlama araştırmalarının geleceği olan bu platformda yer almak istiyorsanız, tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklamak ve aramıza katılmak!

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/