Haziran Burcu Nedir? Haziran Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Sıcakkanlılığın ve hareketliliğin sembolü haline gelen yaz mevsiminin ilk ayı olan haziran, ikizler ve yengeç burçlarına ev sahipliği yapmaktadır. 21 Mayıs tarihinden 21 Haziran tarihine kadar doğanlar haziran burcu grubunda ikizler burcu ailesine mensuptur. 22 Haziran tarihinden 22 Temmuz tarihine kadar doğanlar ise yengeç burcu ailesindendir.

Her iki burç da aynı ay içerisinde doğmasına rağmen kendine ait özellikler barındırırlar. Haziran ayının ilk aylarında doğan ikizler burcu hava grubuna ait olmasının yanında haziran ayının son günlerinde doğan yengeç burcu su grubuna aittir. Her iki burç da haziran ayının enerjisini içinde barındırır.


Burçlar ve Tarihleri

burçlar

Zodyak ailesinde mensup 12 adet burç vardır. Yılın ayları bu 12 burca bölünmüş bulunmaktadır ve kişinin burcu doğum tarihine göre belirlenir. Bu 12 burç ve tarihleri aşağıdaki gibi sıralanmıştır;

Oğlak burcu tarihi: 22 Aralık- 20 Ocak

Kova burcu tarihi: 21 Ocak- 19 Şubat

Balık burcu tarihi: 20 Şubat- 20 Mart

Koç burcu tarihi: 21 Mart- 20 Nisan

Boğa burcu tarihi: 21 Nisan- 20 Mayıs

İkizler burcu tarihi: 21 Mayıs- 21 Haziran

Yengeç burcu tarihi: 22 Haziran- 22 Temmuz

Aslan burcu tarihi: 22 Temmuz- 23 Ağustos

Başak burcu tarihi: 23 Ağustos- 23 Eylül

Terazi burcu tarihi: 23 Eylül- 23 Ekim

Akrep burcu tarihi: 23 Ekim- 22 Kasım

Yay burcu tarihi: 22 Kasım-21 Aralık


İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

burc-ozellikleri

İkizler burcu hava elementine ait bir burçtur. Değişken nitelikli bir burç olması ana özelliklerini etkilemektedir. Gezegeni Merkür olan ikizler burcunun zararlı gezegeni ise Jüpiter’dir. Uğurlu rengi sarı ve turuncu tonları, uğurlu günü ise Çarşamba’dır. Her burcun olduğu gibi ikizler burcunun da kendine ait ve enerjisinin tamamlandığı bir doğal taşı vardır.

İkizler burcunu tamamlayan doğal taş agat taşıdır. Bu burcun genel özelliklerini şu şekilde tanımlayabiliriz: özgüvenli, sıcakkanlı, araştırmayı seven, meraklı, arkadaş canlısı, konuşmayı seven, pratik, esnek. İkizler burcunun olumsuz özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir: Tutarsız, kurnaz, yüzeysel, dinlemeyi sevmeyen, çabuk sıkılabilen, alaycı, kurnaz.


İkizler Burcu Kadını

ikizler-kadini haziran burcu

Hem kartlarını açık oynayıp hem de gizemli olmayı başaran ikizler burcu kadını anlaşılması oldukça zor bir kişiliğe sahiptir. İkizler burcu kadını dediğimizde akla ilk gelen şeyler samimi, cana yakın ve yenilikleri seven bir yapıda olmasıdır. Yeni yemekler yeni ülkeler keşfetmek, maceradan maceraya yelken açmak, yeni hobiler edinmek ikizler burcu kadınının ilgisini çekecek şeylerin başında yer alır.

Genel olarak bağımsız ve özgür olmayı seven ikizler burcu kadınını etkilemek istiyorsanız ona sık sık zaman ayıracak ve ilginizi esirgemeyeceksiniz. Tabi bunu yaparken bir denge gözetmek de zorundasınız. İkizler burcu kadını kendisine zaman ayırılmasını ve ilgiyi sevmesinin yanında aşırı ilgiden de sıkılabileceğini unutmayın.

İkizler burcu kadını eğlencelidir. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven bir burçtur. Bunun yanı sıra agresifliği ile de ön plana çıkabilir. Bu nedenle ikizler burcu kadınları hakkında anlaşılması güç kadınlar olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Son olarak ikizler burcu kadınlarının fiziksel özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse ince ve zarif yapılarıyla ön plana çıkmaktadırlar. Güzellikleri ile oldukça dikkat çekici fizikleri vardır. Bacak boyu diğer kadınlara nispeten daha uzundur. Genellikle beyaz tenli veya kumral olan ikizler burcu kadınlarının göz rengi genellikle kahverengidir.


İkizler Burcu Erkeği

yildizlar

İkizler burcu erkeği fiziksel görünüşleriyle ön plana çıkmaktadırlar. En belirgin fiziksel özellikleri dikkat çekici bakışlarıdır. Genellikler koyu kahverengi gözlere sahip ikizler burcu erkeği koyu kumral veya esmer tenlidir. Uzun boylu olmaları ile dikkat çeken ikizler burcu erkeklerinin kol ve bacakları da vücutlarıyla orantılı olarak uzundur.

İkizler burcu erkeğinin karakteristik özelliklerini değerlendirdiğimizde değişken yapıları ile öne çıkmaktadırlar. Hareketli bir yapıda olmaları onları değişkenliğe sürüklemiştir. İkizler burcu erkeği entelektüel bir yapıya sahiptir. Bilgi birikimleri ile öne çıkmaktadırlar ve oldukça zekidirler.

Araştırma yapmayı ve yeni yerler keşfetmeyi severler. Yeni yerler keşfetme hobileri onları sık sık seyahat etmeye teşvik eder. Hitabet yönü kuvvetli olan ikizler burcu erkeği konuşması sizi etkileyebilir. Cazibesi ile ön plana çıkan ikizler burcu erkeği oldukça karizmatik erkeklerdir.


Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

yengec-burcu

Zodyak burcu su grubundan dişi ve negatif ailesindendir. Yönetici gezegeni ay olan yengeç burcunun uğurlu taşı inci, uğurlu rengi gümüş eflatun ve gridir. Şanslı sayısı 2 olan yengeç burcunun şanslı günü pazartesidir. Zıt burcu oğlak burcudur. Nilüfer, beyaz gül ve zambak favori çiçekleri, defne ve köknar favori ağaçlarıdır.

Yengeç burçları genel olarak duygusallıklarıyla bilinirler. Oldukça alıngan ve evcimen bir burçtur. Gelenekçi bir yapıya sahiptirler ve aileye önem verirler. Yengeç burçları oldukça sadıktır ve kıskanç oldukları da bilinir. Kıskanç olmaları onları bazen alıngan ve somurtkan kişiler yapabilmektedirler. Ailesine ve yakın çevresine düşkün olan yengeç burçları bu sevgisini belli etmede sıkıntı yaşayabilir.


Yengeç Burcu Kadını

haziran burcu yengeç

Yengeç burcu kadınlarının en çekici fiziksel özelliklerinin başında yüz hatları gelmektedir. Genel olarak kilo almaya yatkındırlar. Bu nedenle sık sık diyet uygulamaları gerekebilir. Yengeç burcu kadınları genel olarak orta boyludurlar. Yüz hatları ve elmacık kemikleri belirgindir. Girdikleri ortamda dikkat çekerler.

Yengeç burçlarının en belirgin karakteristik özelliği anaç olmalarıdır. Ailesine ve yakın çevresine düşkün olan yengeç burcu kadınları oldukça anaç ruhludurlar. Genel olarak sakin bir mizaca sahiptirler. Şefkatli ve vicdan sahibidirler. Art niyetle asla örtüşmeyen yengeç burcu kadını oldukça ılımandır.

Yengeç burcu kadınları kendilerini sık sık karamsarlığa sürükleyebilir. Genel olarak sevecen olan bu burç işler yolunda gitmeyince kendini kolayca karamsarlığa bırakabilir.


Yengeç Burcu Erkeği

yengec-burcu-erkegi

Yengeç burcu erkeğinin belirgin fiziksel özellikleri yoktur. Genel olarak uzun boylu, kumral, orantılı vücut hatlarına sahiptir. Sık ve gür saçlar da yengeç burcu erkeğinin sahip olduğu bir diğer fiziksel özelliktir. Yengeç burcu erkekleri aile yapısına ve geleneklere önem verir. Dostlarını ve ailesini her zaman el üstünde tutarlar. Gelenekçi bir yapıya sahiptirler. Oldukça merhametli olan yengeç burçları insanlara yardım etmeyi severler.

Yengeç burcu erkeği oldukça sabırlıdır. Yengeç burcu erkeğinin sabırlı olması hedeflediği şeylere ulaşmasında kolaylık sağlamasının yanında bazen de ketum olmalarına neden olabilir. Rekabet etmeyi seven yengeç burcu erkeği bu uğurda elinden geleni yapacaktır. Yengeç burcu erkeğinin kibirli olması olumsuz özellikleri arasında sayılabilir. Kibirli olmaları aşk hayatını olumsuz etkilese de romantik olmalarıyla bu açığı kapatırlar.


Simya Nedir? Simyanın Amaçları Nelerdir?

Gezegenlerin Renkleri Neler? Gezegenler Nasıl Oluştu?

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version