Hayallerinizle Örtüşebilir: Uluslararası Bir Firmada Staj Yapmanın 9 Avantajı

Ak Gıda Kariyer

Ak Gıda Kariyer

#hayatalezzetkatmayavarmısın

Üniversite hayatınızın en önemli kararlarından biri hangi firmada staj yapacağınızdır. Kariyerinizi yönlendirmeniz açısından büyük anlam ifade eden bu kararınız, size önemli deneyimler katacak. Stajınızı yapacağınız şirketin uluslararası alanda hizmet gösterip göstermediği, stajyerleriyle olan ilişkisi, sektördeki konumu gibi birçok değişken, kararınızı etkileyecektir. Uluslararası bir firmada staj yapmanın avantajları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız doğru içeriktesiniz demektir.

1) Yurt Dışında Kariyer İmkanları

Uluslararası bir firmada staj yapmak, ileride yurt dışında kariyer yapmanın kapısını açmanız anlamına geliyor. Yurt dışında çalışabilme potansiyeline sahip olduğunuzu ve mücadeleci karakterinizi gösteren stajınız sayesinde uluslararası firmaların dikkatini çekebilirsiniz.

2) Alanında Uzman İsimlerle Çalışma Fırsatı

Uluslararası firmaların çalışanlarının geçmişlerine baktığımızda, başarılı kariyer hikayeleri karşılaşırız. Bu isimlerle birlikte staj yapacak olmak size çok büyük artılar katacaktır. Bir nevi onların öğrencisi olacağınız stajınız süresince sektörünüzdeki önemli isimlerden işinizle ilgili ipuçlarını öğrenme fırsatınız bulunuyor.

3) Büyük Resmi Görebilme

Hayatın merkezine anlam arayışını ve değer katmayı yerleştirdiğimiz şu günlerde, yaptığın çalışmaların büyük resmin içinde nereye tekabül ettiğini bilerek staj yapmak çok değerli. Uluslarlarası firmalarda staj sırasında sana verilen projelerin gerçekliği ile çalışmalarının büyük resimde neye hizmet ettiğini daha rahat görebilirsin. Bu firmalarda staj fotokopi çekmekten çok daha ötedir.

4) Kendinizi Geliştirme Şansı

Staj, kendinizi geliştirmeniz için elinizdeki en büyük fırsatlardan biridir. Bu dönemi, size çeşitli imkanlar, eğitim fırsatları ve gelişim programları sunan bir firmada geçirmeniz sizin açınızdan çok önemli. Uluslararası firmalar, çalışanlarının gelişim süreçlerini yakından takip ederek yetkinliklerini arttırmalarını sağlamaktadırlar.

5) Farklı Kültürlerle Bir Arada Olma

Uluslararası firmalarda, stajınız döneminde yabancı isimlerle bir arada çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Stajınız sırasında içinde bulunacağınız projelerde, yurt dışı iş ortaklarınızla birlikte çalışarak onları ve kültürlerini öğrenmeniz mümkün.

6) Fikirlerinizi Hayata Geçirme İmkanı

Staj yaparken fikirlerinize önem veren firmaları tercih etmeniz sizin açınızdan çok daha avantajlı olacaktır. Kariyerinizin hemen başında, görüşlerinizi dikkate alan ve bu doğrultuda hareket eden ekiplerde bulunduğunuzda, hem işinizi daha çok sevecek hem de kendi fikirlerinizle dahil olduğunuzu projeye daha çok sahip çıkacaksınız. Uluslararası firmalar, stajyerlerin fikirlerini dikkate alma ve hayata geçirme konusunda hevesliler ve bu konuya oldukça önem veriyorlar.

7) Sektörün En Büyüklerinde Gelişim İmkanı

Uluslararası markalar, gücünü yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da ispatlamış firmalardır. Bulunduğu kategorinin lider isimleri arasında yer alan bu firmalarda staj yapmak, hem vizyonunuzu hem de yetkinliklerinizi geliştirmektedir. Pazardaki mücadelenin merkezinde, doğru çalışma ekibiyle birlikte atacağınız her adım, hem firmanız hem de kariyeriniz adına önemli basamaklardır. Öğrenmeye, işin merkezinde ve en hareketli noktasında başlayacağınız için daha fazla gelişim imkanınız olacaktır.

8) Çalışma Hayatına Renkli Başlangıç

Mesailerin daha eğlenceli ve keyifli geçtiği markaların birçoğu uluslararası alanda hizmet gösteren markalar. Bu firmaların düzenledikleri etkinlikler sırasında, ekipler birbirlerine daha sıkı bağlanıyor ve hem çalışma isteklerinde hem de performanslarında artış gözlemleniyor.

9) Yabancı Dilde Profesyonelleşme

Gerek kurslarda gerekse üniversitelerde yabancı dilimizi geliştirebiliyoruz. Fakat işin merkezinde, doğrudan yabancılarla yapılan görüşmeler sırasında çok daha kısa sürede ve etkili bir şekilde yabancı dilinizi geliştirme şansı elde edebilirsiniz. Firmanızın bir başka ülkedeki çalışanına atacağınız e-postalar ile, okulda yazdığınız denemelerden çok daha etkili ve profesyonel bir dil ve üslup kullandığınızı siz de kısa sürede fark edeceksiniz.
Şimdi tüm bu fırsatların bir arada bulunduğu eşsiz bir teklifle karşı karşıyasınız. Sizlere; yabancı dil öğrenme şansı, Fransa’da 2,5 yıllık okul yüksek lisans, ve çalışma deneyimi, uzmanlık kazanabileceğiniz bir master programı veve çok daha fazlasını sunan Ak Gıda’nın Real Taste of Food Engineering programını keşfedin.

İçim markasıyla tanıdığımız Ak Gıda’nın Real Taste of Food Engineering isimli programı ile yurt dışında master eğitimi alabilirsin! Üstelik programın tamamı Ak Gıda’nın sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Detaylı bilgiye ve başvuruya buradan⇗ ulaşabilirsiniz.
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/