Gün Geçtikçe Katlanan Servetini Bulutlardan İzleyen 13 Ünlü

“Bir yıldız asla ölmez. Sadece bir gülümseme haline gelir ve hayatın dansı olan kozmik müziğe yeniden erişir.”

Michael Jackson / Dancing the Dream

Bugün dünyada olmasalar dahi iz bırakmış yıldızların hala hayatımızın birer parçası olduklarını ve kariyerlerinin henüz sona ermediğini biliyoruz. Kimisi arkada bıraktıkları isimleriyle, kimisi ise oluşturdukları eserleri ile unutulmuyorlar ve servetlerini gün geçtikçe büyütüyorlar. Bu servetler kiminin aileleri tarafından kiminin ise isimlerine kurulan vakıflar tarafından korunuyor. Bütün dünyanın özlemle andığı bu değerli isimler geçtiğimiz yıl ne kadar kazanmışlardır sizce? Gelin birlikte bakalım.

13. Bettie Page ($7,5 milyon)

11 Aralık 2008’de hayatını kaybeden “Pin up Girl” efsanesi model, günümüzde kadınların giyim tarzlarını belirleyen çeşitli markalara ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

12. Elizabeth Taylor ($8 milyon)

23 Mart 2011’de kalp yetmezliğinden hayata gözlerini yuman ünlü aktör, hala çok satan parfüm ve mücevher koleksiyonlarından kazanç elde ediyor.

11. David Bowie ($9,5 milyon)

‘İnce Beyaz Dük’ olarak anılan sanatçı belki de kanser nedeni ile bu dünyadan ayrıldığı 10 Ocak 2016’dan daha popüler. Ölümünden kısa bir süre sonra piyasaya sürülen son albüm 1,9 milyon adet sattı.

10. Albert Einstein ($10 milyon)

Çeşitli ürünlere ve oyuncaklara, hem sevimliliği hem de adı verilen ünlü dehanın serveti gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

9. John Lennon ($12 milyon)

The Beatles üyesi ve barışçıl müziğin temsilcilerinden John Lennon’ın arkasında bıraktığı unutulmaz eserler, servetini büyütmeye devam ediyor.

8) Dr. Seuss ($16 milyon)

Geçtiğimiz yıl sadece ABD’de 5 milyondan fazla kitabı satılan meşhur yazar, yazdığı çocuk kitapları ile onlarca nesil yetişmesine katkı sağladı ve sağlamaya devam edecek.

7. Prince ($18 milyon)

Yapılan yeni bir kitap anlaşması ile ölümü sonrası servetini arttıran pop ikonu Prince’in, Universal ile olan 31 milyon dolarlık albüm sözleşmesi iptal edilmeseydi söz konusu meblağ daha da yüksek olabilirdi.

6. Tom Petty ($20 milyon)

Turne sırasında ani bir kalp durması ile hayata veda eden Heartbreakes’ın solisti, ölümünün ardından şarkılarının daha sık çalınması servetinde artışa sebep oldu.

5. Bob Marley ($23 milyon)

Tıpkı diğer müzisyenler gibi ne yazık ki ölümünden sonra değeri artan Bob Marley de adı ve eserleri ile servetini gün geçtikçe arttırıyor.

4. Elvis Presley ($35 milyon)

Kral’ın evi ve etrafındaki araziyi içerisinde bulunduran Graceland, 1982’de açıldığından bu yana ilk defa genişleme planı yapıyor. Şarkıcının Tennessee’deki evinin karşısına 16 hektarlık bir eğlence kompleksi de inşa edilecek.

3. Charles Schulz ($38 milyon)

Dünyaca ünlü karikatüristin çizimleri günümüz reklam kampanyalarına adeta hayat veriyor. Ayrıca Schulz’un mirası 2019’da sona erecek anlaşmaya kadar milyonlarca dolar artmaya devam edecek.

2. Arnold Palmer ($40 milyon)

Efsane golfçünün yarattığı Palmer markalı ürünler dünyanın bir çok yerinde 400’den fazla mağazada satılmaya devam ediyor. Çeşitli markalar ise hala kendisini pazarlama faaliyetlerinde kullanıyor.

1. Michael Jackson ($75 milyon)

‘Pop’un Kralı’, EMI’ın yayın katoloğundaki hissesi, Las Vegas’ta sahnelenmeye devam eden gösterisi, miras bıraktığı müzik ve dans kültürü ile bulutların üzerinde de tahtını koruyor.
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/