Google Arama Sonuçlarına TV Yayın Saatlerini Ekledi

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

google-TVGoogle, ABD’de düzenlenen Ulusal Yayıncılar Birliği konferansı sırasında yaptığı açıklamayla Google arama sonuçlarına eklediği yeni bir özelliği duyurdu.

Bundan sonra arama sonuçlarında film, televizyon şovları, dizi gibi yayınların en yakın yayınlanma tarihlerini göreceğiz. Sonuçların bir TV rehberi gibi de konumlandırılacağını açıklayan Google, TV endüstrisinin büyük dönüşümünde pay sahibi olmak istiyor.

Bunun yanı sıra yine Google tarafından hizmete sunulan Double Click isimli yeni ürün de konferansta öne çıkan konular arasındaydı. Google bu ürün sayesinde mobil cihazlar üzerinden izlenebilen yayınların arasında reklam almaya başlayacak. Yani artık canlı maçların devre araları, dizilerin reklam araları gibi aralarda Google reklamlarını da görmeye başlayacağız. AdBlock gibi reklam yayınlarını engelleyen programların kullanım sayılarındaki artış ve beraberinde getirdiği reklamveren kazancındaki düşüş ile birlikte Google, bu tarz yeni reklam stratejilerini yavaş yavaş duyurmaya başlıyor.

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Dijital, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/