Corona Bize Ne Öğretti?

Temizliği : 

Yıl 2020 ancak biz daha yeni öğreniyoruz adam akıllı el yıkamayı. Bu olaydan önce kaç kişi ellerini 20 saniye boyunca ovarak yıkıyordu. Veya kaç kişi burun, ağız, vücut temizliğine bu kadar özenliydi. Tabi içinizden bazıları ‘ben’ diyebilir ancak onları tenzih ederim?. Kişisel temizliğin yanı sıra kamusal alanların bu kadar titizlikle temizlenmesi. Bunların hepsi düşünüldüğünde zaten hepsi rutin olarak yapılması gerekmiyor mu? Yapmak için illa zorda mı kalmak gerekiyor?  

İnsan İlişkilerini Kıymetini
Insanlar, Kızlar, Kadınlar, Öğrenciler
Her ne kadar corona nedeni ile evden çıkamasak da ( Lütfen evden gerekmedikçe çıkmayınız) hepimiz ailemizle vakit geçirme imkanı bulduk. Sosyal ilişkilerimizi öldürse de aile ilişkilerimizi canlandırdı. Tabii o kadar süre evde kalmak bazen tatlı sürtüşmelere de neden olabilir. ? Ayrıca bu süreçte yakın temasta bulunmamız gerektiği nedeni ile sarılmaya, öpmeye hatta tokalaşmaya hasret kaldık.


Paranın Değersizliğini
Cristiano Ronaldo, Dünya Kupası 2010
Sağlıklı olmadığınız sürece ne kadar paranız olsa da bir anlamı olmuyor. Gönlünüzce harcayamadıktan sonra, ağız tadı ile yiyemedikten sonra dünyalar senin olsa kaç yazar. Coronada zengin, fakir, ünlü, ünsüz ayırmıyor. Her ne kadar Ronaldo abimiz bir ada alıp kendini korumaya çalışsa da paranın bir anlamı yok kendini adaya da kapatsan olacak olur.  Böyle düşündüğümüz de para, pul, makam, mevki ne kadar boş geliyor değil mi.


Özgürlüğün Kıymetini
Kadın, Mutluluk, Sunrise, Siluet, Elbise
Rahat rahat dışarı çıkabilmenin, arkadaşlarınızla buluşmanın, okula işe gidebilmenin, ev geldiğin de rahatça kendini tv karşısında ki kanepeye atabilmenin ve daha bir çok şeyin kıymetini anlamış olduk. Şikayet ettiğimiz şeyleri özler duruma geldik; kalabalık bir otobüste ayakta, gitmekten tutunda sabahın körün de işe gitmeye kadar. O zamanlar tatil olsa da evde vakit geçirsek diyenlerin çoğunun şimdilerde dışarı da olmayı dilediğine eminim.  


Doğal Hayat Kendine Geliyor
Yol, Kirişler, Orman, Doğa, Sessizlik
Nasanın yaptığı açıklamada hava kirliğinin azaldığı tespit etti, İtalya Venedikte sular berraklaştı balıklar görünmeye, kuğular yüzmeye başladı. Çünkü tüm dünyada fabrikalar, durdu, taşıt kullanımı en az seviyeye indi. En önemlisi de insanlar evine girdi. Bir de bu açıdan bakalım istedim. Dünya, doğa bize bir mesaj verdi belki de anlayabilene…

Umarım en kısa zaman da hayat normale döner. Daha fazla vakamız ve kaybımız olmaz. Bu illete yakalananlar da en kısa zamanda sağlığına ve sevdiklerine kavuşur. Lütfen gerekmedikçe evden çıkmayın ve sağlık bakanlığımızın 14 kuralını uyun. Sağlıcakla kalın…
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/