Girişimcilerin 2017 Yılı Bitmeden Mutlaka İzlemesi Gereken 7 Film

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Girişimciler hayatlarında attıkları her adımın onlara bir artı katmasını umarlar. Dinledikleri müzikler onları hayatta motive edecek tarzdadır.Alanlarıyla ilgili kitaplar okur ve filmler izlerler. Biz de sizler için 2017 yılında girişmcilerin izlenecekler listesine eklenecek 7 yeni filmi derledik.


1) Becoming Warren Buffet

Tür: Belgesel

“Becoming Warren Buffett”, dünyanın en saygın adamlarından biri haline gelen Nebraska’dan bir erkeğin evrimini ve yol boyunca ona rehberlik etmesine yardımcı olan kahramanları anlatıyor. Bu belgesel için hayatına ve daha önce yayınlanmamış ev videolarına erişime izin veren Warren Buffett, paranın artık anlamı kalmadığında neyin gerçekten önemli olduğunu anlamamıza yardımcı olmak için eşsiz zihnine bir göz atmamıza olanak sağlıyor.


2) Fraud

Tür: Belgesel

Sıradan bir Amerikalı ailenin hayatı, kendilerini filme çekip YouTube’da görüntülerini paylaşmalarıyla birlikte tuhaf ve beklenmedik bir yola girer. Yönetmen Dean Fleischer-Camp, Gary’nin YouTube hesabını rastgele bulur ve uygun bir belgesele nasıl dönüştürebileceğini çözmesi birkaç yılını alır. Nihayetinde ortaya çıkan bu ilginç belgesel, bir ailenin dolandırıcılık macerasını ve mücadelesini anlatıyor. Filmi 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivalinde izleme imkanı bulabilirsiniz.


3) She Started It

Tür: Belgesel

Hiçbir engele aldırmadan hayallerinin peşinden koşan 5 hırslı kadın girişimcinin (Thuy, Brienne, Sheena, Stacey and Agathe) hayatlarını ele alıyor. Yapımcısı bu film ile amaçlarının bir milyon kadına ulaşmak ve onlara düşseler de kalkabileceklerini göstermek olduğunu söylüyor.


4) The Founder

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Linda Cardellini, Michael Keaton, Patrick Wilson gibi oyuncuların başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John Lee Hancock oturuyor. Film dünyanın en büyük fast food zincirlerinden olan McDonalds’ın kurucusu Ray Kroc’un öyküsünü anlatıyor.


5) Nobody Speak

Tür: Belgeseler

Hulk Hogan ve Gawker Media arasındaki basın özgürlüğüne karşı gizlilik haklarını savunan ve önemli miktarda bir paranın medyayı nasıl susturacağına dair soruları gündeme getiren belgesel eşitsizlik çağında özgür basının tehlikelerini ve görevlerini inceliyor.


6) The Greatest Showman

Tür: Biyografi, Dram, Müzikal
Vizyon Tarihi: 29 Aralık 2017

Gösteri dünyasının ünlü ismi, P.T. Barnum’un hayat hikayesinden uyarlanan film, Barnum’un kurucusu olduğu Ringling Bros. ve Barnum & Bailey Circus sirklerinin turneleri ve gösteri dünyasındaki yerini beyazperdeye taşıyan bir yapım. Filmin yönetmenliğini Michael Gracey üstlenirken, senaristleri ise Jenny Bicks ve Bill Condon. Filmin başrolünde Hugh Jackman’ı izleyeceğiz…


7) Backstabbing For Beginners

Tür: Gerilim
Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2017

Michael Soussan’ın anılarına dayanan film, genç bir Birleşmiş Milletler temsilcisi olarak çalışan Soussan’ın gerçek hikayesini ve onun Birleşmiş Milletler’in “Oil for Food” (Yemek İçin Yağ) Programı’na bağış toplama çabalarını anlatıyor. Akıl hocası Pasha, programın ne kadar başarılı olduğunu ona göstermek için onu Irak’a getiriyor. Fakat Michael, organizasyonu daha derin bir şekilde incelediğinde, BM içindeki ve dışındaki yetkililerin yolsuzluklarını fark eder. Pasha ise hepsinin merkezinde yer almaktadır. Michael şimdi bu organizasyona nasıl adalet getireceğine karar vermek zorundadır.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Girişimcilik, İlham

Yorumlar (0) Yorum Yap

/