Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa

Almanya’daki en popüler yemeklerden biri hiç şüphesiz ki Türk döneridir. Almanya’da bu işi yapan en ünlü dönerci denince de akıllara Mustafa’s Gemüse geliyor. Peki kim bu Mustafa?

Mustafa’s Gemüse Kebap, Berlin’in “küçük Türkiye” olarak betimlenen Kreuzberg bölgesinde seyyar bir dönerci.

2j5aki - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa
Burası aslında seyyar bir nokta büfe. Yani yalnızca birkaç metrekare ve birkaç çalışanı var. Menüsünde çeşitliliği göremiyoruz ve oturacak yeri de yok.

Mustafa’s Gemüse’yi bu küçücük yeriyle bu kadar tanınır kılan ve en iyi sokak lezzetlerinden birinin olmasının sebebi ise özel döneri.

mie76t - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa
Almanca’da sebzeye Gemüse deniyor. Fakat direkt aklınıza sebzeli döner gelmesin. Sadece tavuk döner satılan Mustafa’s Gemüse’de dönerimiz üç farklı çeşit sos, kızarmış sebzeler, yeşillik ve beyaz peynir ile sunuluyor. Bu meşhur döneri dürüm veya sandviç olarak alabiliyorsunuz.

İYıllardır günün her saatinde metrelerce uzun kuyruklar oluşan bu büfeyi uzakta çekici kılan da birazcık bu kuyruk. İnsanlar burada ortalama 1 saat bekleyerek sipariş verebiliyorlar.

0jbha8 - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa

İnsanların aç karnına girmediği veya çevre büfelerden atıştıracak bir şeyler alarak girilmesini tavsiye ettiği bu sıra, kimilerine göre Mustafa’s Gemüse’nin pazarlama başarısı. Yani açıklamak gerekirse;

Az sayıda çalışan var. Bu çalışanlar ağır şekilde çalışarak meşhur kuyruğun daima var olmasını sağlıyorlar. Bu kuyruk da günün her saati dikkat çekiyor.

Tüm bu tartışmalar, hakkındaki konuşmalar buranın popülaritesini her geçen gün daha da arttırıyor. Elon Musk da Almanya’da Mustafa’s Gemüse’yi tercih ediyor.


Şimdi de Mustafa’nın bu başarısı bambaşka bir noktaya taşınıyor: modaya!

8brbtg - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa
Mustafa’s Gemüse seyyar bir dönercinin dahil olabileceği en ilginç sektörlerden birine dahil oluyor. Diesel markası ile ortak bir koleksiyon çıkarıyor.

Dünyaca ünlü Diesel markası da bu yeni koleksiyonu DieselXMustafa adıyla sunuyor.


Son zamanlarda büyük oranda sokak tarzının ve alışkanlıklarının peşinden giden moda dünyası, çoğu zaman modayla pek de ilgisi olmayan birçok şeyi tasarımlarına taşıyor.

ardyh9 - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa
Özenli, sade, yumuşak tasarımlı o moda dünyası yerini giderek “çirkin de olsa havalı” anlayışına bırakıyor.

Şehrin havalı sokak lezzetlerinden biriyle çalışan Diesel’in, DieselXMustafa adlı bu yeni koleksiyonunda 4 farklı tişört, 2 sweatshirt ve bir şapka bulunuyor.

0gvh05 - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa
Ürünler 3 Eylül’de seçili Diesel mağazalarında satışa çıkacak. Koleksiyon sınırlı sayıda ve tükendikten sonra yenisi üretilmeyecek.

Diesel yetkilileri Mustafa’yı aradıkları sırada Mustafa Türkiye’deymiş. Kendisi bu ilk aramaya cevap verememiş.

utn4ks - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa
Numarayı tekrar geri aramış ve İtalyan marka temsilcilerinin teklifleriyle karşılaşmış. İlk başta inanamamış. Kendisinin Berlin’de bir kebapçı olduğunu hatırlatmış ve marka yetkilileri işbirliği için onu istediklerine ikna etmiş.

Gençlik yıllarında da Diesel’i çok sık giydiğini söyleyen Mustafa, markası dünya çapında tanınacağı için de çok heyecanlı.

aah8ge - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa

Mustafa’yı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 1f44f - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa

mizkd7 - Diesel ile Ortak Koleksiyon Çıkaran, Dünyanın Konuştuğu Berlinli Dönerci Mustafa

Görüş Bildirin!

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için
görüşlerinizi bekliyoruz