Çalışma Masanızda Mutlaka Bulunması Gereken 8 Şey

Ezgi Diliçıkık

Ezgi Diliçıkık

Environmentalist, Digital Addict

Günlerimizin çok önemli bir kısmını çalışma masamızda geçiriyoruz. Bu yüzden, bazı beklenmedik durumlara hazırlıklı olmamız gerekebilir. Bizler de aşağıda çalışma masanızda bulunması gereken birkaç temel öğeyi, hayatınızı kolaylaştırması ve çalışma performansınızı artırması için sıraladık. Bu öğeleri dikkate alıp uyguladığınızda çalışma masanızın çalışmak için çok daha mükemmel bir hal aldığını göreceksiniz!

1) Sağlıklı Atıştırmalıklar

Mısır gevreği, badem, kuruyemiş, yoğurt ve taze meyveler tüketmek sizi gün boyunca zinde ve tok tutacaktır. Böylece mideniz sizi rahatsız etmeyi bırakacak ve performansınızı en üst düzeyde kullanabileceksiniz.2) Kulaklıklar

Dış sesleri tamamen bertaraf etmek ve işinize konsantre olmanızı sağlamak için kulaklık kullanmak iyi bir tercih olacaktır. Çalışmaya mola verdiğinizde ise kulaklıklarınızla video ya da müzik dinleyebilirsiniz.3) Hırka

Yaz aylarında, özellikle de ofisinizde, klima nedeniyle oldukça üşüyebilirsiniz. Sandalyenize astığınız bir hırka bu durumlarda hayatınızı kurtarabilir. Hırkanız yeterince büyükse battaniye olarak bile kullanabilir, huzur içerisinde işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

4) Kağıt/Islak Mendil ve Dezenfektan

Nezle olduğunuzda ya da yemek molasına çıkmaya üşenip masanızda yemek yediğinizde bu iki öğenin önemini çok daha iyi kavrayacaksınız. Kötü kokular, lekeler ve mikroplarla başa çıkmak ve ellerinizi temiz tutmak bu aşamada hayati önem arz etmektedir.

5) Su

Sağlıklı bir vücut için günde 8 ila 9 bardak su tüketmek, vücudun su dengesini korumak oldukça önemlidir. Meşgul olduğunuzda su içmeyi unutabilirsiniz ancak sürekli masanızda bulunacak olan bir bardak su, size bunu ve önemini hatırlatacaktır.6) Sağlık Gereçleri

Yara bantları, göz ve burun damlaları, vitaminler, ağrı kesiciler, ped… Kendi gerekliliklerinize göre yanınızda bulunduracağınız bu öğeler hayat kurtarıcı olabilir. Örneğin kontakt lens kullanıyorsanız solüsyonunuzu mutlaka masanızda bulundurun. Pastillere ve mide ilaçlarına da ihtiyaç duyabilir ya da ofis arkadaşlarınızın zor anlarında yüzlerini güldürebilirsiniz.

7) Yedek Bir Şarj Aleti/Batarya

Telefon şarjınızın sıfırlanmasına izin vermeyin. Bataryaların ömrü, sıfırlanmasına izin verdiğiniz her an daha da kısalmaktadır. Daha uzun ömürlü batarya için mutlaka çalışma masanızda bu öğeyi bulundurmaya özen gösterin.

8) Çöp Kutusu

Minik bir çöp kutusu ya da farklı amaçlar için değerlendirmek üzere sakladığınız küçük bir kutu masanızdaki olası dağınıklığa birebirdir. Dağınıklık çalışma veriminizi direkt olarak ekleyen başlıca etkenlerdendir.

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Motivasyon, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/