Yıllık İzninizi Hem Dinlenerek Hem Gelişerek Geçirmek İçin 5 Verimli Aktivite

Kaplan International

Kaplan International

Kaplan International, 6 ülkeye yayılmış 37 akredite dil okuluna sahiptir.

Yıllık izin her yıl heyecanla beklediğimiz ve bizi motive eden bir dönemdir. Fakat genelde su gibi geçen bu yıllık izinler sonrasında “zamanımı iyi değerlendiremedim” endişesi yaşarız. Halbuki hem dinlenmek hem de kendinize yatırım yapmak için eşsiz bir fırsat olan bu izinlerde yapabileceğiniz bir sürü aktivite var. İşte o değerli ve keyifli aktivitelerden bazıları!

1) Plansız seyahatler yaparak hayatın monotonluğuna son verin.

Yıllık izinler, yaşadığınız yerin dışına çıkmak ve rutininizi bozmak için kaçırılmayacak bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirirken olabildiğince plan yapmamaya çalışın. Çünkü zaten hali hazırda olan hayatınız, işiniz dolayısıyla fazlasıyla planlı ve belirli bir şekilde ilerliyor.
Plansız yapılan seyahatler, kültürel farklılıkları, başka insanların yaşayışlarını ve hayatın ne kadar renkli olduğunu görmenizi sağladığı gibi hayatın sıkıcı bir rutine sığdırılmaması gerektiğini de gözler önüne serer.

2) Hiç okumadığınız türde kitaplar okuyun.

Her insanın okumaktan zevk aldığı belirli türler var. Bazı insanlar klasik romanlar okumayı severken bazı insanlar da bilim kurgu kitapları okumayı tercih ediyor. Sizin de bir kitap zevkiniz, tercihiniz elbette vardır. Fakat sürekli aynı türde seçimler yapmak bakış açılarımızı köreltebilir. Aslında hiç okumayı denemediğiniz türde kitapları sevip sevemeyeceğinizi bilemezsiniz. Çünkü hiç okumadınız.

Yıllık izinler yeni şeyler denemeniz için en uygun zamanlardır. Belki hiç okumadığınız fantastik türde kitapları çok seveceksiniz ya da belki deneme türündeki kitapların ne kadar zihin açıcı olduğunun farkına varacaksınız. Kitap okuyarak, hem zihninizi hem de bedeninizi dinlendirirken kendinizi geliştirmenin keyfini yaşayın.

3) Kendinize uygun egzersiz şeklini bulun ve kesintisiz uygulayın.

Çalışılan dönemlerde düzenli şekilde egzersiz yapmak biraz zor olabiliyor. Bu düzensizliği yıllık izinlerde bozup kendinizi disipline edebilirsiniz. Eğer hiç egzersiz yapmıyorsanız kendinize uygun bir egzersiz şekli bulun ve hayatınıza adapte edin. Bunlar yoga, pilates, fitness, yüzme veya herhangi bir dal olabilir.

4) Hiç bilginizin olmadığı bir konu seçin ve araştırmalar yapın.

Yıllık izinlerde hem dinlenip hem de bilgi birikimini arttırmak isteyenler için en verimli aktivitelerden biri, hiçbir bilginizin olmadığı konularda küçük küçük araştırmalar yapmaktır. Balık türleri, klasik müzik tarihi veya Yunan Mitolojisi gibi aklınıza gelebilecek her türlü konuyu seçebilirsiniz. Yeter ki biraz meraka ve motivasyona sahip olun.

5) Alanınıza uygun İngilizce kurslarına katılın.

Çalıştığınız dönemlerde İngilizcenizi geliştirmek için yeterli zaman bulamamaktan mı yakınıyorsunuz? Yıllık izin dönemleri dil becerilerinizi geliştirmek için de biçilmiş kaftan. Kaldı ki bu eğitimi yurt dışında almaya karar verirseniz hem eğlenerek hem öğrenerek tatilinizin hakkını verebilirsiniz. Verimliliğinizi arttırmak için öncelikle kendinize uygun bir kurs bulmalısınız, sonrasında ise düzenli olarak katılım göstermelisiniz. Hangi kursların size daha yararlı olacağını tespit ederken alanınızın gerektirdiklerini düşünmeyi de ihmal etmeyin.

Her yıl 150’den fazla ülkeden 50.000’in üzerinde öğrencisi bulunan Kaplan International⇗ bütçenize, müsaitlik durumunuza ve hedeflerinize uygun, kısa dönem yurt dışı İngilizce kursları sunuyor!

İki haftadan 52 haftaya kadar İngilizce eğitimi alın ve kendi ihtiyaçlarınıza göre sınıfta geçireceğiniz süre ile programınızın akademik yoğunluğunu kendiniz seçin. Üstelik Amerika turist vizenizle Genel İngilizce kurslarına katılmanız da mümkün.

Detaylı bilgiye buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/