Başarılı ve Unutulmaz Olmanın Bedelleri Üzerine Bir Lady Gaga Belgeseli

Kemal Çetin Ozan

Kemal Çetin Ozan

a.k.a. male version of bridget jones

22 Eylül 2017’de Netflix tarafından yayınlanan GAGA : Five Foot Two belgeseli oldukça etkili anlatımıyla izleyicisine bir çok yeni bakış açısı kazandırıyor.
Lady Gaga’nın son stüdyo albümü Joanne’in yaradılış evresini ve sanatçının yaratım çabasını ele alan belgesel; bir çok açıdan sanat/sanatçı kavramını yeniden sorgulamamız için bizlere bir kapı aralıyor.

İsmini süperstarın genç yaşta hayatını kaybeden halasından alan ve Gaga’nın beşinci stüdyo albümü olma özelliğini taşıyan Joanne; medyada gördüğümüz pop müzik ve pop kültürü temsilinden oldukça farklı bir noktada
Gaga : Five Foot Two ismi ile izleyici karşısına çıkan belgesel oldukça kişisel. Süperstar Lady Gaga’nın mental ve fiziksel olarak çektiği acılar içerisinde işine odaklanmaya çalışmasını, yeni albümünün yaratım sürecini ve Gaga’nın kişisel ilişkilerini gözler önüne seriyor. Yaratım sürecinin ne kadar zor olduğunu ve yaratıcının bu aşamada ne kadar zorlandığını anlatan yapım eleştirmenlerden tam not aldı.
Ayrıca zaman zaman küçümser gözlerle baktığımız pop kültürünün ve pop sanatçısının ne denli zorlu bir yolda yaratım yapması gerektiğini bize oldukça gerçekçi bir dille anlatan Gaga : Five Foot Two mutlaka izlemeniz gerekenler arasında.
Kategoriler: İletişim, İlham, Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/