Almanya’dan Kesinlikle Almanız Gereken 5 Ürün!

Glocalzone

Glocalzone

"Nothing is out of reach"

 

 

Avrupa turlarının vazgeçilmez rotası Almanya’ya, büyük bir kısmınızın 2018’de seyahat etmeyi düşündüğünü biliyoruz. Almanya’nın ilginçliklerle dolu alışveriş dünyasından etkilenmeyip eliniz boş eve dönmenizse imkansız! Peki Almanya’dan ne almalısınız? İşte Almanya’dan kesinlikle almanız gereken 5 ürün!

1-Brezel(Alman Simidi)

 

Almanya’dan kesinlikle almanız gereken ürünlerden biri Brezel! Almanya’ya özel bu simit çeşidi türkler tarafından sıradan bir krakere benzetilse de tadı ve görünüşü leziz. Simit kadar mükemmel bir atıştırmalık!  İnstagram’da her 10 bloggerdan birinin profilinde rastlayacağınız bu lezzet Almanya’dan dönerken evinize götürmek isteyeceğiniz bir ürün olabilir.

2-Tabiki Alman Çikolatası!

Almanya’ya gidip de çikolatasız dönen bir türkle henüz tanışmadım ya siz? Yine de bilmeyen varsa Alman çikolataları da Almanya’dan kesinlikle almanız gereken ürünlerden. Çeşit çeşit alman çikolatalarını bavulunuza atmadan gelmeyin.

3-Köln Suyu

200 kusür yıldır üretilen ve bizim dilimize “kolonya” olarak giren Köln suyunun Türkiye’de üretilen kolonyalara göre sert bir kokusu olduğu söyleniyor. Bu ufak farklılığı dünya üzerinde sadece Türk annelerinin fark ettiğine adımız gibi eminiz! İşte tam da bu yüzden annelerimizi,anneannelerimizi mutlu etmek için  Almanya’dan kesinlikle almamız gereken ürünlerden birisi de Köln suyu.

4-Meissen Porselenleri

 

1710’dan beri üretilen Avrupa’nın ilk yapıştırma porselenleri Meissen Porselenleri’ni “Aa porselen bunu da anneme götürebilirim.” diye düşünmeyin çünkü bu porselenler her bir koleksiyon için ayrı tasarımcılar ve tasarımlarla ortaya çıkar bu da tabiki fiyatlarına yansıyor. Bu göz kamaştırıcı minik sanat eserlerine merakınız varsa Almanya’dan kesinlikle almanız gereken şey Meissen Porselenleri.

5-Alman Birası 

 

 

Bira severlerin çoğu dünyanın en iyi biralarını Almanların yaptığını söyler. Eminiz ki her yolu Almanya’ya düşen gibi siz de Alman biralarını tadacaksınız ve beğeneceksiniz. Diğer ülkelerde Almanya’daki fiyatının çok üstüne satılan Alman birası Almanya’dan kesinlikle almanız gerekenlerden.

 Eğer bu ürünleri çok sevdiyseniz ve bir sonraki yolculuğunuza daha çok varsa en yakın zamanda Türkiye’ye dönücek gezginimizle Glocalzone‘dan iletişime geçebilir ve Almanya’dan istediğiniz her ürüne kolayca ulaşabilirsiniz!
Kategoriler: Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/