Yaz Stajınızı Şimdiden Planlayın: 4 Soruda Bu Yaz Nasıl Deneyimler Edinmek İstiyorsunuz?

Ak Gıda Kariyer

Ak Gıda Kariyer

#hayatalezzetkatmayavarmısın

Yaz stajı, kariyerinize etki edecek en önemli deneyimlerden biri. Merak ettiğiniz alana yönelik eğiliminizi gerçek anlamda test edebileceğiniz bu deneyimi kazanmadan önce kendinize bazı sorular sormalısınız. Bu sorular doğrultusunda kendinize bir plan hazırlarsanız, stajınızdan en yüksek verimi alabilirsiniz. Yaz stajınızı planlamaya hazır mısınız?

1) Hangi yeteneklerimin üzerine yoğunlaşmalıyım?

Staj, başlı başlına bir keşif hikayesidir. Bu süreç hem sektörle hem de kendinizle ilgili şaşırtıcı keşifler yapmanızı sağlar. Kariyer planınızın sonraki adımında hangi alanlara yönelmek istiyorsunuz? Bunun için yaratıcılığa mı yoksa analitik zekaya mı daha çok ihtiyacınız var? Bu sorular bu yaz yapacağınız stajda hangi yetenekleriniz üzerine yoğunlaşmanız gerektiğini gösterecek.

2) Nasıl bir çalışma ortamında olmak istiyorum?

Konu birkaç aylık bir staj olduğunda ortamın sizi pek etkileyeceğini düşünmüyor olabilirsiniz fakat ilk iş deneyiminiz, iş hayatına bakış açınızı etkileyebilir. İşinde uzman ve yardımsever insanlarla bir arada, renkli bir çalışma ortamı performansınızı anında etkileyecektir. Alacağınız eğitimler ve dahil olduğunuz projelerle, bilgi dağarcığınızı zenginleştirirken işyerinde eğlenebilmek, stajınızdan alacağınız keyfi en üst seviyelere çıkaracaktır.

3) Stajımın işim olması ihtimali var mı?

Staj, çalışmayı düşündüğünüz sektör hakkında size detaylı bir inceleme ve analiz fırsatı sunar. Dolayısıyla bu soruyu şimdiden kendinize sorun ve vereceğiniz yanıtlarla yeni stajınızı tasarlayın. Çünkü stajın sonunda size iş teklifi yapılması durumu söz konusu olabilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak verimli bir şekilde çalışmak, kariyerinize güçlü bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir. Aynı şekilde; verimli geçen bir staj sonrası part-time çalışmanıza yönelik çalıştığınız firmadan teklif almanız da mümkün.

4) Yapacağım stajın olmazsa olmazları nelerdir?

Geleceğinizi düşünerek yaz aylarınızı staj için kullanmanız önemli bir fedakarlık. Bu yüzden yaz stajınızdan tam verim almayı beklemek en doğal hakkınız. Bir staj programından beklentilerinizi ve dahil olacağınız programın bunları ne oranda karşılayacağını belirleyin.
Bu yaz gerçekleştireceğiniz o harika staj şu an tam karşınızda duruyor olabilir.?

İçim markasıyla tanıdığımız Ak Gıda’nın proje bazlı 3 aylık yaz staj programı Real Taste of Internship’i keşfedin!

Bu eşsiz staj programı hakkında detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/