Yeni İş Fikirleri 2019 – 19 Yeni İş Fikri

Yeni İş Fikirleri 2019 hakkında sizler için 2018 ve 2019 bir çok kaynağı taradım. En sonunda en yeni iş fikirlerini sizler için tam 19 yeni iş fikri olacak şekilde Yeni İş Fikirleri 2019 yazımı oluşturdum. Ceotudent portalında da bu yazımdan birkaç örnek sunacağım ama 21 tane yeni iş fikrini sıraladığım yazımda tam halini bulabilirsiniz.

Şimdi gelelim 2019 yeni iş fikirleri olarak sıralamış olduğum bu 21 adet yeni iş fikri neler biraz kısaca bilgi verelim.
Aslında bu listeyi hazırlamak için oldukça bir araştırma yaptım. Yurtdışı kaynaklı birçok araştırma yazısına göz attım, kaynaklarını da belirttim, dilerseniz kaynaklarına da yazım içerisinde ulaşabiliyorsunuz.
Yeni İş Fikirleri 2019 listem şunlardan oluşuyor:

Yeni İş Fikirleri 2019 – Sıralı Liste

2019 Yeni İş Fikri 19 – Elektrikli Bisiklet

Halihazırda ülkemizde popüler olan elektrikli motosikletlerin yerine ileriki dönemde elektrikli bisikletler alacak, çünkü size sürüş hissi verip elektrikle daha konforlu seyahat etmenizi sağlayacak. Dünyada elektrikli bisiklet satışları 2018’de 50 milyon TL’ye ulaştı bile…

2019 Yeni İş Fikri 18 – Tercümanlık ve Çevirmenlik
Bir araştırmaya göre önümüzdeki 5 yıl içerisinde çevirmen ve tercümanların istihdam edilmesi yüzde 46 düzeyinde artış yaşayacak.  Bu araştırmayı ve çevremizde gördüğümüz yabancı dil kullanım ihtiyacındaki artışı düşününce bu işin de ne kadar popülerleşeceğini tahmin etmek zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

2019 Yeni İş Fikri 17 – Sanal Gerçeklik (VR)
2018 sonu itibariyle 171 milyona ulaşması beklenen VR gözlük satışları; bu konuda yapılacak girişimlerin, üretilecek fikirlerin ne kadar yüksek olacağını gösteriyor. Gerek yazılım gerek animasyon gerekse bizzat VR gözlük yapımı bakımından Türkiye’de çok daha büyük bir fırsat bulunmaktadır.

2019 Yeni İş Fikri 16 – Sağlıklı Yiyecek Barları
Bildiğiniz eski tip içecek veya abur cubur barları yerine artık günümüzde sağlıklı yiyeceğe olan talebin artmasıyla bu konudaki girişim fikirleri oldukça önemli bir fırsatı yakalama potansiyeline sahipler. Uluslararası pazarda 42 milyar dolara kadar ulaşan bu pazarı Türkiye’ye getirenler mutlaka olacaktır. Siz ilklerden olabilirsiniz. Sadece organik, az kalorili, ve doğal yiyecekli bir bar olduğunu düşünün şişli metrosunda… Sonrasında da kazanacağınız gelirleri arkanıza yaslanarak düşünebilirsiniz.

2019 Yeni İş Fikri 15 – Yazılım Okulları
Photoshop, android, wordpress vb. yazılım ve araçları kullanmaya yönelik kurslar ve ekitaplar üreterek muhteşem gelirlere sahip olabilirsiniz. Her geçen sene bu yazılımları öğrenmek isteyen kişiler kat be kat artmaktadır. Neden bu apzarda yer almayasınız?

Yeni İş Fikirleri 2019 14 – Yeşil ve Şebeke Dışı Üretim
Artık günümüzde enerji, elektrik, doğalgaz vb. tükenmeye yüz tutmuş vaziyette. Hal böyle olunca, bildiğimiz tükenmekte olan enerjilerden bağımsız üretimler bir hayli revaçta ve büyük bir fırsat barındırıyor. Amerika’da bir şirket örneğin, çimentoyu tamemen bio olarak mikroorganizmalarla üretmenin yolunu bulmuş.Yeni İş Fikirleri 2019 13 – Çocuk Odaklı UygulamalarArtık çocuklar ne yazık ki çok erken yaşlardan itibaren hatta bebekken teknolojiyle iç içe geçmeye başlıyor. Bu çocukların beyin gelişimi ve sağlığı için genelde iyi olmuyor. Bunu iyiye dönüştürebilmek için sağlıklı ve beyin fonksiyonlarını geliştirici uygulamalar ile ilgili pazarda büyük bir boşluk bulunmaktadır. Ebebeynler bu konuda artık giderek daha da hassaslaşmakta ve bu tarz uygulamalr için gözlerini kırpmadan uygulama içi satın alımlar gerçekleştirebilmektedir. Bu bakımdan bu konuyu yeni iş fikirleri 2019 açısından oldukça önemli bir fırsat olarak görmekteyim.

 

Yeni İş Fikirleri 2019 12 – Drone Kiralama Hizmetleri

Bakınız, drone kullanımı veya uygulamalarından bahsetmiyorum. Dediğim çok basit. Bir dronu atıyorum 1000 liraya alsanız, bunu sadece bir gün için 100 liraya kiralayabilirsiniz. Sizce 10 günde yatırımınızın karşılığını veren kaç tane yatırım aracı olabilir?
2019 Yeni İş Fikirleri 11 – Aşk ve Evlilik Danışmanlığı
Bu konuda tabiri caizse suyu çıkmış ve sadece gereksiz bir şekilde iletişim kurdurmaya çalışan uygulamalardan ziyade, özel niş olarak, örneğin sadece kadınlara yönelik, onların gerçek aşkı bulmasını sağlamaları için neler yapmaları gerektiğine dair eğitimler veren ve bu konuda danışmanlık yapan firmalar başka ülkelerde kuruldu bile. Ülkemize başta uzak gibi gelse de bunun önüne geçilmesi mümkün olmayacak bir çağda yaşamaktayız.
2019 Yeni İş Fikirleri 10 – Glutensiz Üretim
Bu konuda birçok markette glutensiz üretime rast gelmeye başladık fakat asıl patlama 2019’da olacak. Bu nedenle bu konuda oldukça çok iş fikri fırsatı bulunmakta. Bir araştırma raporuna göre 2018 sonu itibariyle glutensiz üretim market hacminin 4,48 Milyar dolar, 2020’de ise 6,47 milyar dolara ulaşacağı(6) öngörülmektedir. Bu denli büyük bir market için Türkiye çok daha bakir bir ülke konumundadır.
2019 Yeni İş Fikirleri 9 – Evde Yaşlı Bakımı
Yapılan bir araştırmaya göre yaşlıların yüzde 90’ı huzurevinde değil evde yaşamak istiyor. İşte bu nedenle yaşlıların evde bakımı ile ilgili büyük bir pazarın varlığı söz konusu. Bu konuya yönelik profesyonel bir biçimde yaşlıların A’dan Z’ye yeme, içme, giyinme, yatma, saç ve vücut bakımı vb. işlerini yürüten firmalara ihtiyaç oldukça büyük.
2019 Yeni İş Fikirleri 8 – Niş Evcil Hayvan Hizmetleri
Araştırmaya göre 2021 yılında evcil hayvan hizmetlerinin ekonomik büyüklüğü 117 milyar dolara ulaşacağı belirtilmiş.(7) Bu bilgiden de yola çıkarak evcil hayvanlar konusunda özel konularda çok değerli fırsatlar barınmaktadır. Örneğin bir firma papağanları sahiplerinin nasıl eğitebileceği hususunda eğitimler vermektedir ve bir yandan da papağanları için araç gereç ve ihtiyaçları olan besinler satılmaktadır. Bu şekilde gelirleri katlanmakadır.
2019 Yeni İş Fikirleri 7 – Post Prodüksiyon (Üretim Sonrası) Video Servisleri
2020 yılında video, internetin yüzde 90’ını kapsayacağı bir araştırmada söylenmekte.(8)
Hal böyle olunca bu videoların son izleyiciye ulaştığı halini oluşturabilmek için post-prodüksiyon işleri devreye girmekte ve bu işlemler oldukça önem kazanmakadır. İşte bu noktada sizlerin edineceği bilgi birikimi, bu alana yönelmenizi sağlarsa, bu alanda sizlere çok büyük bir pazar vadedilmekte… Bu fırsatı kaçırmayın derim.
2019 Yeni İş Fikirleri 6 – Sosyal Medya Danışmanlığı
Yeni iş fikirleri 2019 bakımından Her ne kadar son yıllarda duymaya alışık olduğumuz bir iş kolu gibi görünse de son yıllarda bu işin her gelenin yapamayacağı, ve gerçek bir uzmanlık gerektiği konusundaki farkındalık daha yeni yeni gelişmeye başladı. Bu nedenle asıl tam da şimdi gerçek sosyal medya danışmanlarına hiç olmadığı kadar ihtiyaç hasıl olmakta. Bu nedenle bazı üniversitelerin ve eğitim merkezlerinin sosyal medya konusunda sertifikalı eğitimleri mevcut. Bu eğitimler alınarak ve internet ortamında da kendinizi geliştirerek bu işe aday olabilir ve birçok şirketin sosyal medya danışmanı olabilirsiniz.
2019 Yeni İş Fikirleri 5 – Kurumsal Yaşam Kalitesinin Artırılması Hizmetleri
Bu konu Türkiye açısından son derece fırsat potansiyeli olan bir iş kolu. Son zamanlarda görüldü ki, firmalar çalışanlarının kurum içindeki yaşam kaliteleriyle ilgilenmeyip verimliliklerinin düşmesine sebep olup, milyonlarca lira gelirleri kaybetmektedirler. Bundan dolayı bu tarz hizmetleri sunmak firmalar için oldukça önemli hale gelmiştir. Bu konuda bir girişim fikri daha önce kafanızda oluşmadıysa, şimdi düşünmeye başlamanızın tam zamanı. Bir araştırmada 2008’de bu tarz programları yapan şirketler yüzde 58 civarındayken şimdi yüzde 70’in üzerine çıktığı görülmüş.(8) Bu da gösteriyor ki, bu hizmeti sunacak firmalar için büyük fırsatlar var.
2019 Yeni İş fikirleri 4 – Gönüllü Kitlelerin Katkı Sağladığı Girişimler
Airbnb’yi, Uber’i bilmeyeniniz yoktur. Bu girişimler hali hazırda müşteri tarafında olan, normal tüketici tarafında olan insanların, bir anda ellerindeki varlıklarla para kazanmalarına olanak sağlayıp, onları da para kazanan tarafa kazandırabilme özelliğine sahip muhteşem girişim fikirleri olarak tarihe adlarını yazdırmış olup, şu anda milyarlarca dolar büyüklüğe ulaşmışlardır. İşte bu tarz girişimlerin Türkiye özelinde henüz yeteri kadar yaygınlaşmadığını görmekteyiz ve bu sebeple ülkemiz açısından çok fazla fırsat boşluklarının bu konu özelinde mevcut olduğunu söylemek sanıyorum ki hiç de yanlış olmaz.
2019 Yeni İş Fikirleri 3 – Yerel Seo
Günümüzde seo yani arama motoru(Google vb.) optimizasyonu zaten oldukça popüler bir iş kolu. Ancak yerel seo dendiğinde ortada bu konuda yeterli uzmanın olmadığını söyleyebiliriz. Ufak firmalar, restoranlar, mağazalar, tamirciler, tesisatçılar, bu konuda uzmanlara ihtiyaç duymaktalar ve siz kendinizi bu konuda eğiterek, onların ihtiyacına karşılık verebilirsiniz.
2019 Yeni İş Fikirleri 2 – Tır Restoranlar
Açıkçası bu fikir amerikada çok gelişmişken Türkiye’de yeni yeni örneklerini görmeye başlayacağımızı düşünüyorum. Bizde tabii ki tır değil de daha küçük minibüs tarzı köfteciler, dürümcüler oluyor fakat bu tır dediğimiz olayda çok daha lüks ve katma değerli restoranlar yapılabiliyor ve hedef kitlesi oldukça gelirsahibi insanlar olabiliyor. Toplam tır restoran endüstirisine baktığımızda sadece son 5 yıl içinde ortalama olarak 7,9%(2) olarak büyüyen bir endüstriden bahsediyoruz aslında. Hem size oldukça esneklik sağlayabilen bu tırlar, bir ay fast food tırı bir ay sulu yemek tırı yapmanızı sağlayabilecek bir esnekliğe sahiptir. Hatta bu esneklik üzerine kurgulanmış bir amerikan televizyonunda programın olduğunu da biliyorum. Aynı zamanda birçok yere hareket olanağı sağladığı için bir yere açtım ama müşteri gelmedi, buranın müşterisine göre değilmiş gibi problemleri asla yaşamayacağını bir 2019 yeni iş fikri diyebiliriz.
2019 Yeni İş Fikri 1 – Uzaktan Çalışma Sistemleri
Gerek işyerleri gerek üniversiteler çalışanları ve öğrencilerini ofise veya üniversiteye gelmeden çalışmalarını teşvik etmektedir. Gittikçe artan bu ekonomi aslında ileriki yıllarda oldukça patlama yapacaktır. 2020’de, Amerika’daki uzaktan çalışan sayısının 105,4 milyon sayısına ulaşacağı öngörülmekte.(2) Çünkü günümüz teknolojisinde artık evimizden tüm derslere katılabiliyor ve ve tüm işleri home-office tarzda yapıyor olabileceğiz. Kamuda biraz zor ama özel sektörde home-office tarzda çalışma sistemleri oldukça popülerleşmeye başladı.
Yeni İş Fikirleri 2019 Değerlendirme
Aslına bakarsanız yeni iş fikirleri 2019 yılında çok daha fazla var. Ben yeni fikirler çıktıkça bu yazıyı güncelleyeceğim. Bana bu iş fikirleri üzerinden bir sorunuz olursa lütfen çekinmeyin ve aşağıdaki yorumlar kısmından bana iletin. Teşekkürler…

Yeni İş Fikirleri 2019 listemi sürekli güncelliyorum. Güncel listeme ulaşmak için:

Kategoriler: İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/