Yaşınızın Hiçbir Zaman Engel Olmadığını Gösteren 2 Başarılı Ted Konuşmacısı

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Genellikle tutkularınızın peşinden koşmak için hiçbir zaman geç olmadığı söylenir. Bu her ne kadar doğru olsa da eksiktir. Çünkü hiçbir zaman erken de değildir. Kendinizi bir şeyler yapmak için hazır hissediyorsanız beklemenize gerek yok. Bunu görmenin en kolay yolunun “canlı örnekleri dinlemek” olduğunu düşündüm. Örneklerimizden biri 66 yaşında hayallerinin peşinden giderken diğeri henüz 12 yaşındayken ilgi alanını bulmuş ve uzmanlaşmaya başlamış.

Paul Tasner – Nasıl 66 Yaşında Girişimci Oldum?

Kendinizi yeniden keşfetmek için hiçbir zaman geç değildir. Paul Tasner’e bakalım. Kendisi 40 yıl boyunca başka insanların yanında çalıştı. Girişimci olmak istediğini ise 66 yaşında keşfetti. Pulpworks isimli şirketinde tüketici ürünleri için geri dönüşümlü paketler üretiyor. Bu işe nasıl girmeye karar verdiğini aşağıdaki kısa ve eğlenceli konuşmasından izleyebilirsiniz

Thomas Suarez – 12 Yaşındaki Uygulama Geliştiricisi

12 yaşındakilerin çoğu video oyunları oynamaya bayılır. Thomas Suarez ise bu oyunları oluşturmayı öğrenmiş. Klasik köstebek vurma oyununu yaşıtlarının Justin Bieber’a karşı tavrını görünce ona göre düzenleyerek “Bustin Jeiber”a çeviren Suarez, sadece 12 yaşında. Yaşıtlarının da oyun geliştirmek istediğini ancak bunu nasıl öğreneceğini bilmediğini söyleyen Suarez şuan yaşıtlarına da bu yeteneklerini öğretiyor. 12 yaşındaki bir gençten ilham almak isterseniz aşağıdan izleyebilirsiniz.

This post is also available in: English Français Español Deutsch

Kategoriler: Gelişim, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version