Taşınabilir İnternet

Bugünkü yazım taşınabilir internet üzerine. Öncelikle taşınabilir internet yeni bir wifi internet çeşidi diyebilirim. Taşınabilir internet sınırsız olarak nasıl alınır bundan da bahsedeceğim. Fakat öncelikle kendi başımdan geçenleri anlatayım.

Derya ile sürekli şehir dışına çıkıyor ve çeşitli yerleri geziyoruz. Dolayısıyla takip ettiğimiz dizilerden biri çıktığında internet sorunu yüzünden izleyemiyor ve bunu sorun haline getiriyorduk. Derya benim gibi gezmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seven bir arkadaşım. İki gün önce Derya’yı Alanya gezisine gitmeden önce aradım. Durumu izah ettim. Taşınabilir internet ihtiyacımız olduğunu ve bunun sınırsız olması gerektiğini söyledim.İkimizin de ortak sorunu olduğu için Derya ile araştırmalara başladık. Birçok şirketin Wifi internet hizmeti vardı. Fakat bu internet hizmetleri genelde sınırlıydı. Sınırlı olan taşınabilir internetleri es geçtik. Çünkü ihtiyacımız olan sınırsız taşınabilir modemdi ve sonunda 199 TL’ye taşınabilir sınırsız bir internet bulduk. 129 TL’ye 100 GB kotalı olanı vardı. 100 GB kotalı olan ile ayda 100 – 150 arası film izleyebiliyorsunuz… 150 GB olanı 159 TL iken sınırsız olanı 199 TL şeklindeydi. Ürün yeni bir üründü. Ayrıca taahhüt sıkıntısı yoktu. İstediğimiz zaman iptal edebiliyorduk. Taahhüt vermek zorunda kalmıyorduk. Bizi en çok cezbeden de buydu belki de. Zaten evimizde kullandığımız internetlere 100 TL üzeri bir rakamda ücret ödüyorduk ve şehir dışına çıktığımızda internet kullanamıyorduk. Derya ile anlaştık ve bu taşınabilir internet için başvuru yaptık. Başvuru süreci nasıl gelişti ve bu taşınabilir internet özellikleri neler, kısaca onlardan da bahsedeyim.

Taşınabilir İnternet Özellikleri:

Gittiğiniz herhangi bir yerde bu sınırsız interneti wifi olarak kullanabiliyorsunuz. Evet yanlış duymadınız. Gittiğiniz her yerde sorunsuz olarak kullanabiliyorsunuz. Çünkü bu taşınabilir internet modemi, interneti baz istasyonları aracılığı ile çekiyor ve siz de modeme bağlı olduğunuzdan size yansıtıyor. Böylece telefonunuzun çektiği her yerde bu taşınabilir interneti sorunsuz olarak kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda yanınızda taşıyıp telefon sinyalinin çektiği her yerde prize taktığınız anda çalıştırabiliyorsunuz.

Diyelim ki bir otobüs yolculuğundasınız ve otobüsün koltuğundaki prize modemi taktınız. Eğer yolculuk sırasında telefon çekiyorsa taşınabilir internetinizi de sorunsuz ve sınırsız olarak kullanabilirsiniz demektir.İnternetin çekmediği herhangi bir yere gittiğinizi varsayalım. Bir priz bulup modemi taktığınız anda modeminiz aktif oluyor ve interneti wifi üzerinden sınırsız olarak kullanabiliyorsunuz. Boyutu da çok küçük olduğundan taşırken sırıtmıyor ve size zorluk çıkarmıyor.

Hız sınırsız olarak 10 Mbps olarak tanımlanmış bu fiyata göre. Bence fiyata ve sınırsız olmasını da düşününce oldukça uygun.

Nasıl Başvuru Yaptım ve Taşınabilir İnternet Ne Kadar Sürede Kuruldu?

İnternet üzerinden bulduğum bağlantıya tıklayarak Turkcell’in sitesine giriş yaptım ve giriş yapar yapmaz karşıma bir başvuru formu çıktı. Sonrasında başvuru formunu doldurdum. Formda sizden istenen bilgiler, adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız gibi basit bilgiler. Formu gönderdikten sonra firma tarafından arandım ve başvurum üzerine arandığımı, kurulumu gerçekleştireceklerini söylediler. Telefonda teyit edip onayladıktan sonraki gün ekip geldi ve Turkcell Superbox kurulumunu yaptı. Üstelik modem neredeyse anında aktif oldu diyebilirim. Yani diğer internet bağlantıları gibi beklemek gibi bir derdim olmadı.Taşınabilir İnternet Hızı

Taşınabilir internet kurulduğu andan itibaren internet hızım indirme yaptığımda 9.2 – 9.7 Mbps olarak değişiyor. Sizin için birçok kez test ederek bu sonuçları yazdım. Kullandığım diğer internetlere göre on kat daha iyi diyebilirim. Çünkü diğer internetlerde bazen hız düşer ve o an yükselmesi için beklemek ya da müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Bu sürekli tekrar ettiğinde çok sıkıcı bir hal alabiliyor. Kesinlikle hiç hız sorunu yaşamadım şimdiye kadar.Taşınabilir İnternet Başvurusu Nereden Yapılır?

Bu modeme ihtiyacı olanların bu soruyu sorduğunu duyar gibi oluyorum. Merak etmeyin. Başvuru gerçekten çok kolay. Turkcell üzerinden başvuru yapacaksınız ve sizi arayacaklar. Alttaki bağlantıyı kullanarak adınızı ve telefon numaranızı yazıyorsunuz sadece. Sonrasında müşteri temsilcisi sizi arıyor ve başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Merak ettiğiniz başka şeyler de varsa sizi aradıklarında sorabilirsiniz zaten.

Tıklamanız yeterli: Altyapısız İnternet

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/