Tanımadığınız İnsanlarla Konuşturan Uygulama: BlindID

BlindID; isim, fotoğraf, cinsiyet, yaş, sosyal statü gibi bilgilerin bulunmadığı, tüm kullanıcıların tamamen anonim olduğu, %100 yerli bir sesli sohbet uygulaması. Uygulama; “İtiraf Et”, “Derdini Paylaş”, “Şarkı Söyle”, “Practice English”, “Günün İddaa Kuponu” gibi herkesi ilgilendirebilecek konu başlıklarının yanı sıra, günlük olarak değişen ve diğer sosyal medya mecralarında da öne çıkan konular hakkında düşüncelerinizi paylaşmanızı imkan verecek konular da yer alıyor. Konuşma süresi ise sadece 45 saniye! Görüşme sonrasında iki kullanıcıda birbirini beğenmişse bir sonraki aramada tekrar eşleşme şansları artıyor ve bu durumda konuşma süresi 60 saniyeye çıkıyor.

BlindID fikri çok temel iki gereksinimden yola çıkıyor: Can Sıkıntısı ve Konuşma İhtiyacı

Uygulama, kullanıcıları sadece o an ihtiyaç duyduğu bir konu hakkında konuşabileceği ve aynı konu hakkında görüşme yapmak isteyen bir başka kullanıcıyla eşleştiriyor. BlindID’de çok farklı konu başlıkları yer aldığından ve bu konu başlıkları günlük-saatlik olarak güncellendiğinden tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi herkesi ilgilendiren bir konu bulmak mümkün.
Bir çok kullanıcı canı sıkıldığında ve eğlenmek istediğinde BlindID’yi kullanıyor. Hatta uygulama YouTuber’lar arasında da oldukça popüler. Ayrıca kullanıcılar bir konu hakkında öneriye ihtiyaç duyduğunda veya kimseye anlatamadığı bir derdini paylaşmak istediğinde yada sadece yeni bir kişiyle tanışmak istediğinde bu platformu tercih ediyor. Bu nedenle BlindID, normal hayatta ön yargılar, sosyo-ekonomik veya fiziksel uzaklık gibi nedenlerle başka bir sosyal medya mecrasında tanışamayacak kişilerin tanışıp, ön yargısızca, anonim olarak sohbet edebileceği bir platform yaratıyor. 
Uygulama yetkililerinden öğrendiğimize göre gelecek versiyonlarda eklenecek arkadaş ekleme, ek süre ve premium özelliklerle, kullanıcılara çok daha zengin bir deneyim sağlanacak gibi görünüyor. Gelecek planları arasında ise Türkiye’de kullanıcı sayısını artırmak için yapılacak çalışmaların yanı sıra, global pazar hedeflediğinden, birçok farklı ülkede yapılacak testlerde var.
Ayrıca BlindID büyüme planları doğrultusunda, startup deneyimini ve heyecanını paylaşmak isteyen stajyer başvurularını da kabul ediyor. Siz de [email protected] adresinden başvuru yapabilirsiniz.
Kategoriler: Girişimcilik, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/