Bir İlk: Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda Talha Ahmet Erdem Altın Madalya Kazandı

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

2 Aralık 2019

Bu yıl Portekiz’de gerçekleşen Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda sporcumuz Talha Ahmet Erdem altın madalya kazandı. Talha bu alanda Türkiye’ye ilk dünya şampiyonluğunu getiren isim oldu. T21 kategorisi erkekler 81 kiloda Doğukan Coşar da finalde Portekizli rakibini 3-1 yenerek dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Portekiz’in Guimaraes kentindeki şampiyonada, T23 kategorisi erkekler 81 kiloda Talha Ahmet Erdem, altın madalya kazandı.

Milli sporcu, final maçında Portekizli rakibi Corte Diogo’yu 4-2 yenerek, Türkiye’ye bu alanda ilk dünya şampiyonluğunu getirdi.

Talha Ahmet Erdem’in İstiklal Marşımızı tüm salona dinlettiği o anlar:


Bir altın madalya da Doğukan’dan geldi!

T21 kategorisi erkekler 81 kiloda Doğukan Coşar, finalde Portekizli rakibini 3-1 yenerek dünya şampiyonluğuna ulaştı. Türkiye judo müsabakalarını 2 altın ve 1 gümüş madalyayla tamamladı.

Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. ???

2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo

Pandemi ile ticaretten eğitime, içerikten sosyal yaşama kadar her noktada dünyanın dijitalleşmesi giderek hızlandı. Dolayısıyla sosyal medyada büyük kitlelere ulaşmak hem m...

2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo 2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo

Yorumlar (0) Yorum Yap

/