Sünger Bob Karakterleri: Patrick, Squidward, Bay Yengeç ve Diğerleri

sünger bob karakterleri
Sünger Bob karakterleri kesinlikle yeniden hatırlamaya değer özellikteler. Nickelodeon kuşağının bize kazandırdığı bu efsane çizgi filmi ve sevilen karakterlerini inceliyoruz. O halde hafta sonu sabah kuşağını iple çeken, bir dönemin çocuklarına selam olsun… Sünger Bob Kare Şort’un, en sevilen karakterleriyle sizi baş başa bırakalım.
 

1) Sünger Bob Kare Pantolon (Kare Şort)

sünger bob kare pantolon
Sünger Bob karakterleri denildiği anda bile ilk akla gelen isim! Çizgi filme adını veren baş kahramanımızdır Sünger Bob. Evcil salyangozu Gary ile mobilyalı bir ananas evinde yaşıyor. Çok iyimser ve neşeli olan bu karakter, Krusty Krab adlı bir fast-food restoranında kızartma aşçısı olarak çalışırken; Bayan Puff’ın Tekne Okulu’na da özenle gidiyor.

2) Patrick

patrick
O bir deniz yıldızı ve Sünger Bob’un en iyi arkadaşı. Giydiği çiçekli mayolarla ünlü Patrick, bir kayanın altında yaşıyor. Ayrıca düşük zekalı olduğunu bilinse de son derece anlayışlı ve sadık bir dost.

3) Bay Yengeç

bay yengeç
Krusty Krab isimli restoranın sahibi ve Sünger Bob’un patronu. Kızı Pearl balina ile birlikte çapa görünümlü bir evde yaşıyor. Son derece cimri bir adam, ancak kızı söz konusu olunca onu mutlu edebilmek için oldukça çaba sarf eden biri. Çalışanlarının ihtiyaçlarını düşünmez, tek derdi kendi parasıdır. Ayrıca donanmada görev yaptığı için korsan gibi konuşmayı sever.

4) Squidward Dokunaç

squidward
Kendisi bir ahtapot. Ayrıca Sünger Bob’un hem kapı komşusu hem de restorandan iş arkadaşı. Paskalya Adası başında yaşıyor. Kendini yetenekli bir sanatçı ve müzisyen olarak gören kibirli ve karamsar kişiliğe sahip.

5) Plankton

plankton
O bir kopepod. Yani bir tür parazit. Bay Yengeç’in çocukluk arkadaşı ve ondan nefret ediyor. Oldukça acımasız bir karaktere sahip. Chum Bucket isimli bir restoranı var fakat restoranın hiç müşterisi yok. Tek amacı, Bay Yengeç’i alt etmek ve Yengeç Burger’in gizli formülünü çalmak.

6) Karen

karen
Plankton’un Chum Bucket restoranında yaşayan ve ona Bay Yengeç’in işsiz bırakma konusundaki kötü planlarını sağlayan duyarlı bilgisayarı. Ayrıca Bikini kasabasının en zeki kişiliği. Plankton’un restoranında hem ortak sahip hem de şef ve kasiyer olarak çalışıyor.

7) Sandy Cheeks

sandy cheeks
Hava dolu bir cam kubbede yaşayan ve su altında nefes almak için dalgıç kıyafeti giyen Teksaslı bir sincap. Sandy bir bilim insanı, kaşif ve mucit olarak çalışıyor. Evine su canlıları girdiklerinde, su başlıkları takmaları gerekiyor. Ayrıca Sandy kum sörfü ve karate gibi çeşitli atletik ilgi alanlarına sahip bir rodeo şampiyonu ve Güneyli bir cazibeyle konuşuyor. Tipik Güney argo kelimeleri ve cümleleri kullanıyor.

8) Salyangoz Gary

salyangoz gary
Sünger Bob’un ananaslı evinde onunla birlikte yaşayan ve bir kedi gibi ses çıkaran evcil hayvanı deniz salyangozu. Şaşırtıcı derecede zeki. Ayrıca köpek gibi oyunlar ve şovlar yapmayı seviyor.

9) Pearl Balina

pearl balina
Bay Yengeç’in kızı. Balık yaşıtlarına uyum sağlamak istese de sahip olduğu boyutları nedeniyle bunun imkansız olduğunu biliyor. Büyüdüğünde babasının mirası kendisine kalacak. Henüz kendisi lisede okuyor ve en büyük aktivitesi Bikini Kasabası Alışveriş Merkezi’ne gidip, babasının kredi kartıyla alışveriş yapmak. Bir de pop müzik dinlemeyi seviyor.

10) Bayan Puff

bayan puff
Paranoyak bir kirpi balığı ve aynı zamanda Sünger Bob’un öğretmeni. O, bir denizci kıyafeti giyen ve genellikle Sünger Bob’un su altı teknesini dikkatsiz sürüşünden bıkmış, sabırlı, yaşlı bir karakter.

11) Bay Puff

bay puff
Bayan Puff’ın kocası. Ne yazık ki yakalanarak süs lambası yapılmış karakter.

12) Cankurtaran Larry

cankurtaran larry
Genellikle Goo Lagünü’nde görülen bir cankurtaran. Oldukça kaslı ve bu kaslı yapısını kaldırdığı ağırlıklara borçlu bir ıstakoz. O bir vücut geliştirici ve en büyük hobisi egzersiz yapmak.

13) Squilliam Fancyson

squilliam fancyson
Squidward’ın son derece zengin olmaya devam eden ve Squidward’ın sadece yapmayı hayal ettiği her şeyde başarılı olan grup sınıfından lise rakibi. Kaşları ile büyük gurur duyuyor.

14) Yamalı Korsan

yamalı korsan
Yamalı Korsan Sünger Bob karakterleri arasındaki tek çizgi olmayan karakter. Kendisi özel bölümlerinin sunucusu. Canlı aksiyon korsanı ve kurgusal Sünger Bob hayran kulübünün başkanı. En büyük hayali bir gün idolü Sünger Bob ile tanışmak.

15) Deniz Kızı Adam ve Midyeci Çocuk

deniz kızı adam ve midyeci çocuk
Shady Shoals isimli huzur evinde kalan süper kahramanlar. Sünger Bob ve Patrick’in çocukken en sevdiği televizyon programında rol alıyorlar.

16) Uçan Hollandalı

uçan hollandalı
Yedi denizde dolaşan ve şekerleme çantasında ruhları toplayan bir korsanın sinirli, yüksek sesli hayaleti. Yüzen bir hayalet gemisi var ve Davy Jones’un dolabının bulunduğu bir mağarada yaşıyor.

17) Kral Neptün

kral neptün
Denizi yöneten yeşil tenli deniz adamı tanrısı. Batık şehir Atlantis’te bir sarayda yaşıyor.

18) Gerçekçi Balık Kafası

gerçekçi balık kafası
Açılış temasında ve çeşitli bölümlerde haber spikeri olarak görünüyor. O aslında gerçek bir kafaya sahip bir alabalık.

19) Levrek Perkins

levrek perkins
Bir çift kulaklık takan ve her zaman bir mikrofon taşıyan ünlü bir saha haber muhabiri. Ona genellikle bir haber ekibi eşlik ediyor.

20) Harold ve Margaret Kare Pantolon

harold ve margaret
Sünger Bob’un, yuvarlak deniz süngerlerine kendisinden daha çok benzeyen ebeveynleri. Bikini Kasabası’nın dışında yaşıyorlar ve ara sıra oğullarını ziyarete geliyorlar. Her ne kadar Sünger Bob ile gurur duysalar da oğullarının henüz bir ehliyete sahip olmaması kendileri için bir utanç kaynağı.

21) Büyükanne Kare Pantolon

büyükanne kare pantolon
Sünger Bob’un kendisini ziyaret ettiğinde kurabiye ve hediyelerle şımartan büyükannesi. Sünger Bob üzüldüğünde onu alnında öpmesi ve bıraktığı ruj iziyle tanınıyor.

22) Betsy Krabs

betsy krabs
Bay Yengeç’in annesi. Oğluna hala bir çocuk gibi davranıyor. Zorba bir karakter.

23) Bayan Dokunaçlar

bayan dokunaçlar
Squidward’un annesi. Kurabiye pişirmeyi seviyor.

24) Kabarcık Bass

kabarcık bass
Kendisi fazla kilolu bir levrek. Arada sırada Bay Yengeç’in patronu olarak geliyor.

25) Yassı Dil Balığı

yassı dil balığı
Kendisi ilk olarak bir arka plan karakteri olarak yaratılıyor. Ancak sonrasında Bayan Puff’ın sınıfına öğrenci olarak katıldığını görüyoruz.

26) Fred

fred
“Ayağım!” diye bağırmasıyla ünlü. Bir hemşireye aşık olduğu için hastanede kalmayı tercih ediyor.

27) Harold

harold
Köpek balığına benzer sırt yüzgecine ve keskin dişlere sahip. Bağırmaya ve başını belaya sokmaya meyilli bir Yengeç Restoran müşterisi.

28) Yaşlı Adam Jenkins

yaşlı adam jenkins
Shady Shoals’ın müşterisi veya sakini olarak görünen yaşlı bir balık. Görünümü ve rolü zaman zaman değişiklik gösterebiliyor.

29) Dr. Gill Gilliam

dr gill gilliam
Tatlı bir sesi ve sakinleştirici tavrıyla biliniyor. Yerel hekimlik ve gezici salyangoz veterinerliği yapıyor.

30) Scooter

scooter
Genellikle Goo Lagünü’nde görülen bir sörfçü balığı kendisi. Sünger Bob’a “ahbap” demesiyle biliniyor.

31) Dirty Bubble

dirty bubble
Denizkızı Adam ve Midyeci Oğlan’ın ezeli düşmanı. Ayrıca şeytan yüzüyle bilinen ve yüzen dev bir balon.

32) Manta Ray

manta ray
Kafası Manta Işını’na benzeyen, Deniz Kızı Adam ve Midye Oğlan’a kötülük yapmak isteyen bir karakter.

 

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi, Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version