Spor Filmleri: Sahadan Beyazperdeye 30 Film

Spor filmleri ile hem sahada hem de tribünlerde geçen hayatları evinizde ağırlamak ister misiniz? Sizin için spor ve sanatın içiçe geçtiği en iyi spor filmlerini derledik. İyi seyirler dileriz.


1) The Art of Racing in the Rain – Enzo: Yağmurda Yağış Sanatı (2019) | IMDb: 7.6

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı | Türkçe Altyazılı Fragman | 27 Eylül 2019

Tür: Komedi, Dram, Aile

Yönetmen: Şimon Curtis

Oyuncular: Milo Ventimiglia, Amanda Seyfried, Kathy Baker

Spor filmleri arasında en beğenilenlerden olan Enzo: Yağmurda Yağış Sanatı filminin senaryosu,başarılı yazar Gary Stein’in okuyucular tarafından beğenilen ve en çok satanlar listesinde yer alan kitabından uyarlanır. Enzo tatlı mı talı Golden cinsi yaşlı bir köpektir. Enzo etrafı izlemeyi çok seven bir köpektir. Filmde yaşananlar, Enzo’nun gözünden gösterilir. Her şeyi önce izleyip sonra hareket etmeyi tercih eden Enzo’nun hayatında araba yarışçısı olan Denny ve ailesinin yeri oldukça önemlidir. Denny’nin eşi bir beyin tümörüyle mücadele etmektedir. Denny, eşi ve kızlarından oluşan bu aile yaşamı ile Enzo’ya yaşam dersi verir.


2) Space Jam (1996) | IMDb: 6.2

Space Jam (1996) Official Trailer - Michael Jordan, Bill Murray Movie HD

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Yönetmen: Joe Pytka

Oyuncular: Michael Jordan, Wayne Knight, Theresa Randle

Çocukluğumuzun vazgeçilmezlerinden olan Looney Tunes karakterlerini beyaz perdede görmeye hazır mısınız? Üstelik o harika kahramanların yanında NBA’in devlerinden Michael Jordan’ı da görüyoruz. Kötü yaratıklar, Charles Barkley ve Patrick Ewing’ind e aralarında olduğu efsane NBA oyuncularının yeteneklerini ele geçirirler. 

Kötü yaratıklara karşı bir basketbol maçında sahaya Looney Tunes karakterleri çıkar. Ancak basketbol konusunda gerçekten çok kötülerdir. Çareyi Michael Jordan’dan yardım istemekte bulurlar. İkna etmek tahmin ettiklerinden daha zor da olsa sonunda Jordan kabul eder ve sahaya onlarla çıkar. Oldukça zorlu bir basketbol maçı başlar.


3) Wimbledon (2004) | IMDb: 6.3

Wimbledon (2004) Official Trailer - Kirsten Dunst, Paul Bettany Movie HD

Tür: Romantik Komedi, Spor

Yönetmen: Richard Loncraine

Oyuncular: Kristen Dunst, Paul Bettany, Jon Favreau

Bir zamanların başarıdan başarıya koşan tenis oyuncusuna bir şeyler olur. Artık tenise karşı içinde istek kalmamıştır. İsteksizlik ise onu günden güne daha başarısız bir hale getirir. Öyle ki zirvede yer aldığı listede 119. sıraya kadar geriler. Mutsuz olmaya başlayan tenisçi ile oldukça hırslı bir oyuncunun yolları kesişir.

Yolları kesişen bu ikili arasında çetrefilli bir ilişki başlar. Bu inişli çıkışlı hırsla dolu rekabet sayesinde tenise karşı hevesini kaybetmiş olan tenis oyuncusu kendisini yeniden kaşfeder. Oyuna eskisinden daha sıkı bağlanır. Yaşamak için neredeyse tek sebebi tenis haline gelir. O büyük turnuva olan Wimbledon için var gücüyle çalışmaya başlar.


4) The Champ – Şampiyon (1979) | IMDb: 6.9

The Champ 1979 (Trailor)

Tür: Dram, Spor

Yönetmen: Franco Zeffirelli

Oyuncular: Jon Voight, Faye Dunaway, Ricky Schroder

Billy Flynn eski bir boksördür. Hayatında var olan en önemli şey sekiz yaşındaki küçük oğludur. Oğlunun annesi ile birkaç yıl önce boşanan Flynn, oğlunun velayetini kendi üstüne almıştır. Boks hayatı bittikten sonra at eğitmeni olarak çalışmaya başlar. Oğlu ile devam ettirdiği hayatı ancak buradan kazandığı para ile idame ettirebilmektedir. Kurulu bir düzenleri vardır. Ancak bu düzgün işleyen düzenleri bir gün Flynn’in eski eşi Annie’nin hayatlarına tekrar dönmesi ile bozulur.

Annie, oğlunu görmek istemektedir. Ancak Flynn buna izin vermek istemez. Hayatlarına Annie’siz devam eden ikilinin düzenlerini korumak için elinden ne gelirse yapmaya karar verir. Oğlunu korumak için elinde tek bir şans vardır. Bıraktığı ringlere geri dönecek ve son bir maça çıkacaktır. Bu maçın sonucunda oğluyla mutlu yaşamanına devam edebilecektir. Ancak ya ringde kazanan kişi Flynn olamazsa?


5) Any Given Sunday – Kazanma Hırsı (1999) | IMDb: 6.9

Any Given Sunday (1999) Official Trailer - Al Pacino, Jamie Foxx Movie HD

Tür: Dram, Spor

Yönetmen: Oliver Stone

Oyuncular: Al Pacino, Dennis Quaid, Cameron Diaz

Bir Amerikan futbolu takımının baş antrenörü olan Tony D’Amato’nun hayatı maç esnasında yaşanan bir olayla allak bullak olur. Takımın en önemli oyuncularının başında gelen Cap Rooney, maçta oldukça büyük ve tehlikeli bir sakatlık yaşar. Bu sakatlık onu yeşil sahadan alıkoyar. Artık hayatını adadığı takımına ve Amerikan futboluna geri dönemeyecektir. Rooney’in yaşadığı bu talihsiz olay üzerine takıma yeni bir oyuncu getirilir. Bu oyuncu herkes tarafından mimlenmiş ve girdiği her yerde sorunlara sebep olan Willie’dir. Bu transfer Willie için son çıkıştır. Ya adını temize çıkaracak ya da kötü bir ünle futbola veda edecektir.


6) Victory – Zafere Kaçış (1981) | IMDb: 6.7

Victory Trailer 1981 - Stallone-Pelé-Caine

Tür: Dram, Spor, Savaş

Yönetmen: John Huston

Oyuncular: Michael Caine, Sylvester Stallone, Pelé

Savaş her zaman cephede yaşanmaz. Spor filmleri arasında bir başyapıt olan Zafere Karşı’da savaş alanı işgal edilmiş bir stadyum. Paris’te işgal edilen bu stadyumda Almanlar yıldız takımı POW’un karşısında müttefikler yer alıyor. Bu savaşın amacı Alman ırkından gelmeyenlerin güçsüzlüğünü ortaya çıkararak Almanların üstün ırk olduğunu kanıtlamak. İkinci Dünya Savaşı’nı farklı bir cepheden izlemek isterseniz bu film sizi bekliyor.


7) Ali (2001) | IMDb: 6.8

Ali (2001) Official Trailer 1 - Will Smith Movie

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Yönetmen: Michael Mann

Oyuncular: Will Smith, Jamie Foxx, Jon Voight

Spor filmleri listesinde efsane boksör Muhammed Ali’nin adını geçirmemek olmaz. Cassius Clay olarak dünyaya gelen ünlü boksör 1960’larda ringlerin efsane ismi haline gelir. Gelmiş geçmiş en iyi boksör ünvanını almasına şaşmamak lazım. Çıktığı her maçta devleşerek efsane yazar. Vietnam Savaşı başladığında savaşa gitmeyi reddeder. Bunun üzerine şampiyonluğu elinden alınır. Yine de savaşı desteklemeyen Clay, Müslümanlığı seçer. Müslüman olduktan sonra Muhammed Ali ismini alır. Ringlerde dövüşü ile dışarıda ise politik duruşu ile halkın sevgilisi haline gelir.


8) Goon – İri Kıyım (2011) | IMDb: 6.8

Goon Official Trailer #1 - Seann William Scott Movie (2012) HD

Tür: Komedi, Dram, Spor

Yönetmen: Michael Dowse

Oyuncular: Seann William Scott, Jay Baruchel, Alison Pill

Dough Glatt, hayatında pek fazla başarı elde edememiş, bu yüzden de ailesi tarafından dışlanmış birisidir. Günler talihsizliklerle geçerken bir hokey takımının lideri olur. Ancak bu takım performansının oldukça altında oynamaktadır. Takımı sarsarak başarılarını herkese göstermek için mücadeleye başlar.


9) Goal! The Dream Begins – Gol! (2005) | IMDb: 6.7

Goal! (2005) Official Trailer # 1 - Kuno Becker HD

Tür: Dram, Romantik, Spor

Yönetmen: Danny Cannon, Michael Winterbotton

Oyuncular: Kuno Becker, Alessandro Nivola, Anna Friel

Spor filmleri arasında mücadelenin doruklarında olduğu filmlerden birisi Gol!’dür. Gerçek bir yetenek her ne olursa olsun keşfedilebilir mi? Meksikalı Munez’in en büyük hayali bir gün çok iyi bir futbolcu olmaktır. Henüz küçük yaşında ailesiyle Amerika’ya göç eden Munez’in ailesi onun hayallerine destek vermez. 

Ailesi desteklemese de kararından vazgeçmeyen Munez’in keşfi eski bir futbolcu tarafından gerçekleşir. Munez’in işi artık çok daha zordur. Kendini kanıtlamak ve iyi olduğunu göstermek için günden güne daha çok çalışır.


10) Safety (2020) | IMDb: 6.8

Safety | Official Trailer | Disney+

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Yönetmen: Reginald Hudlin

Oyuncular: Jay Reeves, Javien Jackson, Thaddeus J. Mixson

Ray McElrathbey’in henüz çocuk yaşlarında oldukça zorlu bir yaşamı vardır. Pek çok zorlukla mücadele etmek zorunda kaldığı bir süreçte Clemson Üniversitesi’nde Amerikan futbolu bursunu almaya hak kazanır. Bu oldukça mutluluk verici bir haberdir. Ancak Ray bu süreçte bir yandan da 11 yaşındaki kardeşinin bakımıyla ilgilenmek zorundadır. Kardeşi Fahmarr’ı en iyi şekilde büyütebilmek için elinden gelen her şeyi yaparak büyük bir mücadelenin içinde bulur kendini.


11) Torpaz (2020) | IMDb: 6.7

Torbaaz | Official Trailer | Sanjay Dutt, Nargis Fakhri | Netflix India

Tür: Macera, Dram, Spor

Yönetmen: Girish Malik

Oyuncular: Sanjay Dutt, Nargis Fakhri, Rahul Dev

Afganistan’da süregelen bir inanış sonucunda pek çok çocuk eğitilmiş birer intihar bombacısı haline gelir. Bu inanışa göre düşman öldüren kişi diğer dünyada şan şöhret sahibi olacaktır. Çocukların kafası bu inanışla yıkanır ve her biri daha küçücük yaşlarda saldırılarda kullanılmaya başlanır. Bu gidişata dur demek isteyenbir adam mülteci kampındaki çocukları kaçırarak hayatlarına farklı bir yön vermeye çalışır.


12) The Football Factory – Futbol A.Ş. (2004) | IMDb: 6.8

The Football Factory (2004) Official Trailer #1 - British Movie HD

Tür: Suç, Dram, Spor

Yönetmen: Nick Love

Oyuncular: Danny Dyer, Frank Harper, Tamer Hassan

Tommy İngiltere’de yaşayan yüzlerce holigandan birisidir. Düzenli bir hayata sahip olmayan Tommy için maç olmadığı günler seks, alkol ve uyuşturucu etrafında geçer. Bunların zevk vermediği anlarda ise birilerini döverek rahatlamaya çalışır. Futbolun sahada oynanan kısmının yanı sıra tribünlerde geçen kısmını konu alan Futbol A.Ş., spor filmleri arasında en beğenilenlerdendir.


13) He Got Game – Oyunun Galibi (1998) | IMDb: 6.9

"He Got Game" Trailer

Tür: Dram, Spor

Yönetmen: Spike Lee

Oyuncular: Denzel Washington, Milla Jovovich, Ray Allen

Oyunun Galibi, spor filmler arasında kurgusuyla izleyici tarafından büyük beğeni alan filmler arasındadır. Jake, altı yıl hapishanede kaldıktan sonra şartlı tahliye ile biraz olsun özgürlüğüne kavuşur. Şartlı tahliyesini sağlayan kişi Jake’den bir şey istemektedir. Jake’in oğlu Jesus oldukça başarılı bir basketbol oyuncusudur. Tahliyeyi sağlayan kişi Jesus’un Big State Üniversitesi’nde basketbol oynamasını istemektedir. Onu ikna edebilecek tek kişi ise babası Jake’dir.


14) Creed II – Creed II: Efsane Yükseliyor (2018) | IMDb: 7.1

Creed II: Efsane Yükseliyor- Türkçe Altyazılı Fragman

Tür: Dram, Spor

Yönetmen: Steven Caple Jr.

Oyuncular: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson

Genç ve oldukça başarılı bir boksör olan Adonis Creed hayatını düzende tutmak için çok fazla mücadele vermektedir. SÜrekli zorlu eğitimlere tabi tutulan Creed eğitimlerin yanı sıra kişisel yükümlülüklerinin de ağırlığını üzerinde oldukça hissetmektedir. Tüm bu zorlukların arasında çıkacağı maçta rakibi ile arasında bir bağ olduğunu öğrenir. Daha dığrusu rakibi Creed’in aile bağları ile ilgili çok fazla bilgiye hakimdir. Adonis’in karşısına çıkan kişi Rocky Balboa’dır. Adonis ve Rocky’i zorlu bir süreç beklemektedir. Gerçekten dövüşecekleri kadar değerli midir uğruna savaştıkları miras?


15) Will – Babam İçin (2011) | IMDb: 6.9

Babam İçin - WILL (Fragman)

Tür: Macera, Dram, Aile

Yönetmen: Ellen Perry

Oyuncular: Damian Lewis, Bob Hoskins, Rebekah Staton

2005’te İstanbul’da oynanan Liverpool-Milan maçı 11 yaşındaki Will için hayallerinin ötesinde bir maceraya dönüşür. Babasıyla bu maça bilet alırlar. Ancak hayat öyle bir ilerler ki İstanbul’a uçmadan önce babası vefat eder. Hem Liverpool hem de futbol aşığı olan Will, babasını kaybetmenin üzüntüsünü çok yoğun bir şekilde hisseder. ANcak ne olursa olsun o maça gidecektir. 

Will okuduğu yatılı okuldan kaçar. Hayallerinin peşinde yola çıkan Will’in yolu. Paris’te bir zamanların efsanesi Bosnalı eski futbolcu Alek ile kesişir. Will, Alek’in yardımıyla İstanbul yoluna devam eder. Artık İstanbul Alek ve Will için daha büyük bir anlama sahiptir. Yalnızlıklarından kaçacak ve hayallerinin peşinden koşacaklardır.


16) We Are Marshall – Zafer Bizimdir (2006) | IMDb: 7.1

We Are Marshall - Original Theatrical Trailer

Tür: Dram, Spor

Yönetmen: McG

Oyuncular: Matthew McConaughey, Matthew Fox, Anthony Mackie

1970’te meydana gelen büyük uçak kazası Virginia kasabasında yaşayanları oldukça derinden etkiler. Pek çok insanın öldüğü kazada Marshell Üniversitesi’nin futbol takımında oynayan pek çok oyuncu vefat eder. Üniversiteyi oldukça zor günler beklerken takıma Jack Lengyel getirilir. Herkesin reddettiği o zor işi Jack kabul eder. Futbol takımını yeniden kuracak ve başarıdan başarıya koşacaklardır.


17) Pelé: Birth of a Legend – Pelé: Bir Efsanenin Doğuşu (2016) | IMDb: 7.2

Pelé: Birth of a Legend Official Trailer 1 (2016) - Rodrigo Santoro, Seu Jorge Movie HD

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Yönetmen: Jeff Zimbalist, Michael Zimbalist

Oyuncular: Vincent D!Onofrio, Rodrigo Santoro, Diego Boneta

Bir zamanların efsanevi futbolcusu Pelé’nin hayatı filme uyarlanır. Henüz 17 yaşındayken Brezilya’da oynanan Dünya Kupası’nda takımına kazandıran golü atarak adını altın harflerle tarihe yazdırır. Futboldaki başarısının yanı sıra hayattaki duruşuyla da adından sık sık söz ettirir. Alışıla gelmiş bir futboldan ziyade kendi oyun kurallarını kendi yazar. Pelé ile Brezilya futbolu dünyanın her yanına duyulur.


18) Glory Road – Zafere Doğru (2006) | IMDb: 7.2

Glory Road (2006) Official Trailer # 1 - Josh Lucas HD

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Yönetmen: James Gartner

Oyuncular: Josh Lucas, Derek Luke, Austin Nichols

Don Haskins koçluk kariyerine liselerde kız takımlarına liderlik ederek başlar. Küçük küçük pek çok takımakoçluk ettikten sonra büyük bir teklif alır. Texas Western Üniversitesi’nin başına geçmesi istenir. Bu büyük teklifi kabul etmesiyle büyük fedakarlıklar yaparak ailesini de yanına alarak yaşadığı yeri terk ederek Texas’a yerleşir. Don’dan istenen ilk şey buradaki basketbol hocalarını hizaya sokması olur.


19) A League of Their Own – Kızlar Sahada (1992) | IMDb: 7.3

A League Of Their Own (HD) Trailer

Tür: Komedi, Dram,Spor

Yönetmen: Penny Marshall

Oyuncular: Tom Hanks, Geena Davis, Lori Petty

Hem II. Dünya Savaşı filmleri hem de spor filmleri arasında yer alan Kızlar Sahada gösterime girdiği ilk günden itibaren izleyiciler tarafından büyük bir beğeni alır. II. Dünya Savaşı’nda verilen kayıplardan sonra pek çok sektörde erkeklerden boşalan yerlere kadınlar getirilir. Aynı şey spor dünyasında da yapılır. Beyzbol takımı sahipleri boşalan erkek oyuncu kadrolarını kadınlarla doldururlar. Bir zamanların başarılı oyuncularından Jimmy Dugan alkölü bırakır ve yeni kurulan takımın başına geçer.


20) Looking for Eric – Hayata Çalım At (2009) | IMDb: 7.2

LOOKING FOR ERIC - Official Trailer

Tür: Komedi, Dram, Fantastik

Yönetmen: Ken Loach

Oyuncular: Steve Evets, Eric Cantona, Stephanie Bishop

Orta yaş krizinde bir postacı olan Eric için hayat günden güne daha da zorlaşmaktadır. Her gün birbirinin aynısı haline gelir. Bu sıradanlığın içinde bir gün oğlunun hapını içen Eric için an değişir. Eric Cantona sanrısına kavuşur ve o sanrının içinde mutluluğu tadar.


21) Unbroken – Boyun Eğmez (2014) | IMDb: 7.2

Unbroken Official Trailer #2 (2014) - Angelina Jolie Directed Movie HD

Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram

Yönetmen: Angelina Jolie

Oyuncular: Jack O’Connell, Miyavi, Domhnall Gleeson

Spor filmleri arasında Angelina Jolie’nin yönetmenliğini yapmış olduğu Boyun Eğmez gerçek bir hayat hikayesini konu alır. Amerikalı başarılı koşucu Louis Zamperini’nin macera dolu hayatı sinemaya aktarılır. Uzun mesafe koşucusu olan Louis 1936’da Berlin Olimpiyatları’nda göstermiş olduğu başarı ile derece alır. Başarısıyla herkes tarafından tanınır. Adolf Hitler bizzat bir davetiye göndererek Louis’le tanışmak ister. Kariyerinde ilerlerken II. Dünya Savaşı patlak verir. O dönem yaşayan herkesin hayatını allak bullak eden savaş Louis’in hayatını da mahveder.


22) Coach Carter (2005) | IMDb: 7.3

Coach Carter (2005) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Yönetmen: Thomas Carter

Oyuncular: Samuel L. Jackson, Rick Gonzalez, Robert Ri’chard

Bir zamanların başarılı basketbol oyuncusu Ken Carter’a beklemediği bir teklif gelir. Teklifi kabul eder ve mezun olduğu lise olan Richmond Lisesi’nde koş olarak çalışmaya başlar. Carter, yönettiği takımda oynayan oyuncularının sahada başarılı olmalarının yanı sıra derslerinde de başarılı olmaları için elinden geleni yapar. Oyuncuları ile bir anlaşma imzalamaya karar verir. Anlaşma uyarınca takımda yer alan oyuncular notlarını her dönem belli bir ortalamanın üzerinde tutacak, her derste en ön sıraya oturacak ve dersi dinleyeceklerdir. Oldukça disiplinli olan koç sahada oyuncularının en iyisini yapmasını ister. Sezon başlar ve oyuncuları başarıdan başarıya koşar. Ancak akademik dönem sonu raporları gelince durum değişir.


23) Shaolin Soccer – Shaolin Futbolu (2001) | IMDb: 7.3

Shaolin Soccer | Official Trailer (HD) - Stephen Chow, Wei Zhao | MIRAMAX

Tür: Aksiyon, Komedi, Aile

Yönetmen: Stephen Chow

Oyuncular: Stephen Chow, Wei Zhao, Yat-Fei Wong

Spor filmleri arasında adından çok sık söz ettiren filmlerin başında gelir. Fantastik güçlere sahip bir futbol takımı izleyenlere azmin ve kararlılığın ne kadar önemli olduğunu göstermek için sahaya çıkıyor.


24) The Basketball Diaries – Günlük (1995) | IMDb: 7.3

"The Basketball Diaries" trailer

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Yönetmen: Scott Kalvert

Oyuncular: Leonardo DiCaprio,Lorraine Bracco, Marilyn Sokol

Basketbol takımının yıldız oyuncusu Jim’in aklında tek bir düşüncesi vardır: milli takımda forma giymek. Bu hayal doğrultusunda çalışmaya devam ederken uyuşturucu ile tanışması ile hayatı allak bullak olur. New York’un gece hayatı ve acı gerçekleriyle karşılaşır. Tüm bunlar yaşanırken annesi Jim’i evden atar. Artık parası ve kalacak yeri yoktur. Hayatta kalabilmek için elinden gelen her şeyi yaparken bir yandan da suç dünyası ile tanışır. Her şey çamura saplanmışken yazı yazmaya başlar. İşte bu başlangıç hayatını kökünden değiştirir.


25) 42 (2013) | IMDb: 7.5

42 Official Trailer #2 (2013) - Harrison Ford Movie - Jackie Robinson Story HD

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Yönetmen: Brian Helgeland

Oyuncular: Chadwick Boseman, T.R. Knight, Harrison Ford

Irkçılığın doruklarında yaşandığı zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’nde doz günden güne artar ve sahalarda da görülmeye başlanır. Brooklyn Dodgers takımı oyuncusu Jackie Robinson da bu ırkçı saldırılara maruz kalan siyahi oyunculardan birisidir. Pek çok baskı ve tehdide rağmen Robinson sahalardan çekilmez ve oyununu en iyi şekilde oynamaya devam eder.


26) Invictus – Yenilmez (2009) | IMDb: 7.3

"Invictus" - Official Trailer [HD]

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Yönetmen: Clint Eastwood

Oyuncular: Morgan Freeman, Matt Damon, Tony Kgoroge

Nelson Mandela, verdiği mücadele ile tarihin en önemli isimlerinden biri haline gelir. Irk ve ekonomik nedenlerle insanların ayrıştırıldığı bir dünyayı değiştirmek için var gücüyle çalışır. Sporun uluslararası dilinin farkında olan Mandela bunu kullanmak için harekete geçer. 1995 Rugby Dünya Kupası’nda var gücüyle mücadele eden Güney Afrika futbol takımını destekleyerek eşitsizlikleri dünyaya göstermeye çalışır.


27) Green Street Hooligans – Yeşil Sokak Holiganları (2005) | IMDb: 7.4

Green Street Hooligans Trailer

Tür: Suç, Dram, Spor

Yönetmen: Lexi Alexander

Oyuncular: Ekijah Wood, Charlie Hunnam, Claire Forlani

Spor filmleri denilince taraftarları konu alan film içermeyen liste olamaz. Yeşil Sokak Holiganları futbola gönül vermiş olan hatta tuttukları takım uğruna ölüme gidebilecek olan bir taraftar grubunun hayatını konu alır. İngiltere’nin en köklü takımlarından birisi West Ham United’dır. Bu takımın taraftar grubu olan GSE de en köklü taraftar gruplarından birisidir. Matt, Harvard’tan kovulduktan sonra İngiltere’yedöner ve bu taraftar grubuna katılır.


28) The Damned United – Lanet Takımı (2009) | IMDb: 7.5

The Damned United - Trailer

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Yönetmen: Tom Hooper

Oyuncular: Colm Meaney, Henry Goodman, David Roper

Brian Clough, Leeds United’e Don Revie’nin yerine geçer. Ancak başına geçtiği takım bir türlü yeni gelen Clough’u kabule demez. Bir türlü takımın yöneticisiolarak Clough’u kabul edemezler. Takım bu denli isteksiz şekilde sezona başlayınca haliyle puanları da yerle bir olur. Bunun üzerine direktör büyük bir tazminat ile kovulur.


29) I, Tonya (2017) | IMDb: 7.5

I, Tonya Trailer #1 (2017) | Movieclips Trailers

Tür: Biyografi, Komedi, Dram

Yönetmen: Craig Gillespie

Oyuncular: Margot Robbie,Sebastian Stan, Allison Janney

Spor filmleri listemizin içerisinde buz pateni sporu olmazsa olmazdı. İki defa olimpiyat madalyası kazanan Tonya Harding’in hayat hikayesinin sinemaya uyarlandığı I, Tonya filmi izleyicileri tarafından büyük bir beğeni ile karşılanır. Stres dolu bir hayatın içinde mücadele etmeye çalışan Tonyabir noktada hileye başvurur. 1994 ABD şampiyonası için var gücüyle çalışırken umutsuzluğa düşer ve yarışı farklı şekilde kazanmanın yollarını arar. Rakibi Nancy’nin eski eşiyle plan yapar. Bu plan uyarınca Nancy’nin sakatlanması için bir kişi tutar. Lakin bu oldukça zorlu bir plandır. Çünkü eğer plan işlemezse Tonya için işler hiç de iyi gitmeyecktir.


30) Remember the Titans – Unutulmaz Titanlar (2000) | IMDb: 7.8

Remember The Titans [Official Trailer]

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Yönetmen: Boaz Yakin

Oyuncular: Denzel Washington, Will Patton, Wood Harris

Alexandria kentinin vazgeçilmez eğlencesi lise futbolu haline gelir. O bölgede yaşayan herkes futbol tutkunu haldedir. Eyalet yetkililerinin aldığı karar uyarınca liseler birleştirilir. Artık beyazlar ve siyahlar aynı sıralarda eğitim görecektir. Bu kararla birlikte bir test başlar. Beyazlar ve siyahlardan oluşturulan karma takımın başına siyah koç Herman Boone getirilir. Takımın gücünü kanıtlaması gerekmektedir.

 

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version