Sizi Düşündürmeye Programlanmış 5 Ödüllü Kısa Film

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Yaşama ve değerlere dair kendinizi üzerine uzun uzun düşünmekten alıkoyamayacağınız 5 ödüllü kısa filmi bir araya getirdik.


1) Identity

Yaşadığımız bu çağda herkesin gerçek benliğini saklama yarışına girdiği, güzellik ,çirkinlik, zeka, aptallık gibi her kavramın belirli bir kalıba sokulmaya çalışıldığı bu ödüllü kısa filmi biz çok sevdik.


2) The Martyr

Duygusallığının yanında bizce ön yargıların da ne kadar korkunç sonuçlara sebebiyet verebileceğini mükemmel bir şekilde ortaya koyan Cannes ödüllü  bir kısa film daha: The Martyr.


3) The Most Beautiful Thing

Bu dünyada hiçbir şey mükemmel bir aşk yaşamanıza engel değildir 🙂


4) 3 Shades

Bazen bir kitap okursunuz veya bir film izlersiniz hatta yolda yürürken okuduğunuz tek bir cümle bile hayatınızda yeni bir soluk almanıza neden olur. Umarız ödüllü bu kısa film de bizim kadar sizin için de bir hayat dersi niteliğinde olur.


5) Selfie

Başkalarının sizin hakkınızda ne dediği veya ne düşündüğü siz kendinizden emin olduğunuz ve kendinize olan güveninizden vazgeçmediğiniz sürece içi boş rivayetler olacaktır. Kendiniz olmak gibisi yok, hem dedikleri gibi başkası olmayın kendiniz olun böyle çok çok daha güzelsiniz. 🙂

Kategoriler: Sanat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/