Sizi Daha Zeki Hissettirecek 8 Dedektif Filmi

Alperhan Bay

Alperhan Bay

Editör @CEOtudent

Eğer insan doğasının sırlarına kafa yormayı seviyorsanız dedektif filmleri izlemek zamanınızı mükemmel bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Size kafa yorucu, eğlendirici ve kendinizi zeki hissettirecek sekiz filmden oluşan bir liste hazırladık.

1) Angel Heart (1987) | Şeytan Çıkmazı

Imdb Puanı: 7.3

Sizi başladığı ilk andan itibaren kendine bağlayan ve sonuna kadar gerilim yaşatan biraz mistik temalı bir dedektif filmi. Saksafon melodisi ve diğer tüm işaretçi sesler olayın içinde kaybolmanızı sağlıyor. Kahramanımız rahatsız edici bilmeceleri çözerken ve olayların arkasındaki sır perdesini aralarken siz de epeyce zekanızı zorlayacaksınız.


2) Memento (2000) | Akıl Defteri

Imdb Puanı: 8.5

Leonardo Shelby karısını öldüren kişileri aramaktadır ve kafasına aldığı bir darbe sonucu kısa süreli hafıza kayıpları yaşar. Bu durum işleri iyice zorlaştırır.

O sadece cinayetten öncesini hatırlar ve bu anlar sadece 15 dakikadır. 15 dakika sonra tekrar cinayetten sonraki o ana döner. Shelby neler olduğunu hatırlamak için bir çok not ve kayıtlarla cinayeti çözmeye çalışır.


3) Zodiac (2007)

Imdb Puanı: 7.7

İki dedektif 25 yıldır San Francisco’da dehşet saçan bir seri katilin peşine düşer.

“Zodiac” rumuzlu bu kişi sadece insanları öldürmeyi seven bir seri katil değil aynı zamanda kedi ve farelerle oynamaktan hoşlanan bir seri katil. Korku ve gerilimin sınırlarınızı zorlayacağı bir film sizi bekliyor.


4) True Detective (2014-2015)

Imdb Puanı: 9.1

17 yıl önce yaşanan bazı olayların ardından yakalanamayan bir seri katil dosyasının günümüzde tekrar açılmasından harekete geçen dedektifler Rust Cohle ve Martin Hart’ın çevresinde gelişen olayları inceleyen dizi . Henüz 2 sezon yayınlanan dizi  parçaları birleştirerek adım adım bütüne varabileceğiniz bir yapım.


5) Mystery Road (2013)

Imdb Puanı: 6.5

Avustralya’da çekilen, o uzak kıtanın büyüleyici atmosferi karşısında yavaş yavaş gelişen olayları inceleyen bir film.

Zekice senaryoya sahip filmde bir polisin yerli bir kızın cinayetini , halkın cinayete olan kayıtsızlığını ve polis arkadaşlarının isteksizliğini konu alıyor.


6) Mindhunters (2004) | Beyin Avcıları

Imdb Puanı: 6.4

Uzak bir ada ve yedi FBI ajanının geleceğini konu alan, sınırlı ve önemsiz delillerle bir suçlunun psikolojik profilini oluşturmayı mümkün kılan bir yapım.

Ama bu durum yakında beklenmedik şekilde ölümlere yol açan bir oyun haline gelir. Bu keskin ve zihin yorucu film sadece izleyiciye bir nefes aldırmak için duraklasa da sizi izlerken sıkmamayı başaracaktır.


7) L.A. Confidential (1997) | Los Angeles Sırları

Imdb Puanı: 8.3

1950’li yıllarda geçen ve başrollerinde güzel oyuncu Kim Basigner ve büyüleyici performansıyla Russel Crowe’un rol aldığı film, Los Angeles sırlarını çözen etkileyici bir yapım. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film.


8) Män som hatar kvinnor (2009) | Ejderha Dövmeli Kız

Imdb Puanı: 7.8

Alçak insanlarla yaşayan sıradan insanların hikayesinin anlatıldığı filmde, çeşitli entrikalardan oluşan ve ilerledikçe tatmin edici bir güzellikte birleşen bu film oldukça etkileyicidir ve çıktığı ilk dönemde de büyük yankı uyandırmıştır.

Kaynak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: İletişim, Kültür, Strateji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/