Sense8 – Dizi Konusu, İncelemesi, Detayları, Oyuncuları, Puanları, Fragmanı

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Sense8 dizisinde farklı şehirlerde yaşayan ve birbirini hiç tanımayan sekiz yabancı açıklanması zor deneyimler yaşamaya başlar.
Sense8
Yayın Tarihi: 5 Haziran 2015
Yaratıcısı: J. Michael Straczynski, Lana Wachowski, Lilly Wachowski
Oyuncular: Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai
Tür: Gizem, Bilim Kurgu, Aksiyon, LGBT
Ülke: ABD
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 2 Sezon 24 bölüm
Orijinal Dili: İngilizce
Yapım Şirketleri: Anarchos Productions, Georgeville Television, Javelin Productions, Motion Picture Capital, Studio JMS, Unpronounceable Productions

Sense8 Konusu

Sense8, Matrix’in yaratıcıları olan Wachowski kardeşler tarafından 10 bölümlük planlanmıştı. Fakat ciddi bir hayran kitlesi kazanınca bir sezon daha çekildi ve final yaptı. Sense8, dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan 8 farklı insanın gizemli bir biçimde birbirleri ile bilinç akışı şekline bağlantılar kurmasıyla başlıyor. Bu insanların bir şekilde birbirleri ile bir ilişkisi var fakat bu gizem bir türlü çözülemiyor. Aynı zamanda bu 8’linin yok olmasını isteyen bazı gizli örgütler var. Bu kötülük karşısında ekibin bir araya gelmekten başka çaresi kalmıyor. Her bir karakterin kendi hikayesine derinden baktıran yapım, ekip ruhunu da iliklerimize kadar hissettiriyor. Sense8, özellikle LGBTİ yapımları listelerinde de ilk sıralarda. Bu yönüyle de dünya genelinde büyük bir kitle kazandı.

Sense8 İnceleme ve Yorum

Sense8’in bilim kurgusu derin ve detaylı kurgulanmış bir geçmişe dayanıyor. Bu yanıyla gerçekten tatmin edici. Buna ek olarak çok marjinal bir “ekip” dizisi. Ekip ruhu sevenlerdenseniz kesinlikle izleyin. Dizi asla sabit bir yerde geçmiyor. Farklı ülkelerde yaşayan 8 kişinin tek tek (aslında ortak) yaşamlarına, kültürlerine, coğrafyalarına konuk oluyoruz. Bu yönüyle dizi bütçe olarak bir hayli zorlanmış. Dolayısıyla 2 sezon sonunda bir final filmi yaptı fakat 2 sezonluk dolu dolu macera dolu bir yapım.

Sense8 Puanları

IMDb: 8,3
Rotten Tomatoes: %86
Metascore: 66
Google: %96


Sense8 Ödüller

2016 GLAAD Medya En İyi Drama Dizisi Ödülü
2016 Lokasyon Yöneticileri Derneği Uluslararası Ödülü
2016 İngiliz Film Tasarımcıları Derneği En İyi Prodüksiyon Tasarımı Ödülü

Sense8 İzle

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version