Samsung CEO’su İstifa Etti

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Samsung CEO‘su Kwon Oh-hyun, 2012 yılından bugüne yürüttüğü görevinden istifa edeceğini açıkladı. Kendisi Samsung Electronics CEO’su olmasının yanında Samsung Display tarafının da CEO’luğunu ve kurul üyeliğini yürütüyordu.
Mart 2018’de görevinden ayrılmak üzere istifasını imzaladı. 32 yıldır Samsung’da çalışan ve Samsung’un bugünlere gelmesinde büyük emeği olan Kwon Oh-hyun’un imzaladığı istifa mektubunda şu açıklamalar yer alıyor:
“Uzun süredir düşünüyordum bu kararı. Bu kolay bir adım değil ama artık içinden çıkamayacağımı hissediyorum. Benzeri görülmemiş krizlerle karşı karşıya olduğumuz için, sektörün de hızla değişmesiyle doğan güçlüklere daha iyi hamleler yapabilmek için, yeni bir ruh ve genç liderlere ihtiyacımız var. Şirketin yeniden başlamasının zamanı gelmiştir.”
Oh-hyun’un mektupta “benzeri görülmemiş kriz” tanımlamasıyla ne anlatmaya çalıştığı tam olarak bilinmiyor. Fakat ilk etapta akıllara Güney Kore’de dönen yolsuzluk davalarına adı karışan 5 yöneticinin hapse girdiği geliyor. 5 kişinin de adı toplamda 6.4 milyon dolarlık rüşvet iddialarına karışmış ve suçlarını kabul edip cezaevine girmişlerdi.
Kendisi sözlerine şu şekilde devam ediyor:
“Dünyadaki en büyük teknoloji şirketlerinden birini, hep beraber inşa ettiğimiz için hissettiğim gururu kelimelere dökemiyorum. İnsanların birbirleriyle uyum için yaşadığı, çalıştığı ve iletişim kurdukları bir şirket ortamı yaratmak için çok çalıştık. Şimdi şirket her zamankinden daha yeni bir lidere ihtiyaç duyuyor ve sanırım artık hayatımın bir sonraki bölümüne geçmemin zamanı geldi.”
Kategoriler: Gündem, İş, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/