Robert Downey Jr.’ın İlham Veren Başarı Hikayesi

Çoğumuza kendini ‘Iron Man’ , ‘Sherlock Holmes’ , ‘The Judge’ gibi filmler ile sevdiren, Hollywood’un parlayan yıldızı Robert Downey Jr. aslında oldukça ilginç bir hayat hikayesine sahip
Robert , 4 Nisan 1965’te New York’ta doğdu.
Uyuşturucu ile tanıştığında yalnızca 6 yaşındaydı.
6 yaşında uyuşturucu kullanmaya başlayan Robert , 8 yaşına geldiğinde bağımlı olmuştu bile.
1984 senesinde Sarah Jessica ile tanıştı
İkili tanıştıkları sene sevgili oldular ve ilişkileri tam 7 sene devam etti. Fakat Robert’ın uyuşturucu problemi bu ilişkinin sonu olacaktı.
1997 yılında işler daha da kötüye gitmeye başladı
Uyuşturucu onun tamamen kontrolünü kaybetmesine yol açtı. 1997 senesinde ise birden fazla suç işlemekle yargılanıp hapis cezası aldı.
‘’Size parmaklıklar arkasında başımdan geçen en kötü şeyleri asla anlatmayacağım’’
Hapiste , diğer mahkumlar tarafından o kadar ağır şiddet gördü ki iki defa kendi kanıyla dolu bir havuzun içinde uyandı.
Kaybedecek hiçbir şeyi kalmamıştı.
2001 senesinde hapisten çıktığında ne parası ne de bir ailesi vardı. Günlerini saati 8 cent kazanarak geçirdiği bir pizzacıda çalışmaya başladı.
Beklenmedik bir şekilde masalar ters döndü.
2003 senesinde güçlü bir kadınla tanıştı ve ona aşık oldu. Sonra ona evlenme teklif etti. Kadının cevabı ise netti; ‘’Uyuşturucuyu bırakmadığın sürece seninle evlenmeyeceğim”. Robert doğru kararı verip uyuşturucudan kurtuldu ve evlendi.
Robert Downey Jr.’ın bugünü
Robert Downey Jr. , ‘Tony Stark’ ile şans perdesini araladı ve günümüzün en çok para ödenen aktörleri arasında. Downey Jr.’ın hikayesi kendini şu şekilde özetliyor; ‘’Hayat ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın, asla pes etme!‘’
Youtube – Video 9 adlı kanaldan referans alınarak yazılmıştır.

This post is also available in: English

Kategoriler: Başarı, İlham, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/