İzmir Fen Lisesi Öğrencisi Ceylan Ceylan MIT’e Kabul Edildi

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Çeşitli başarılarıyla hem okulunu hem ailesini gururlandıran İzmir Fen Lisesi öğrencisi Ceylan Ceylan, dünyanın en saygın üniversitesi olan Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de yüzde 100 bursla okuyacak.

Ceylan Ceylan, Nobel ödüllü birçok bilim insanını yetiştiren Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de yüzde 100 bursla okuyacak. ??

MIT’ten dünyaca ünlü Apollo 11 astronotu Buzz Aldrin, Eski Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, General Motors CEO’su Alfred Sloan, Zipcar CEO’su Robin Chase, Buzzfeed kurucusu Jonah Peretti, ünlü sinema oyuncusu James Wood ve 20. yüzyılın en önemli fizikçilerinden kabul edilen Richard Feynman mezun oldu.

Geçen sene Mendeleyev Kimya Olimpiyatları’nda gümüş madalya ve Uluslararası Kimya Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Ceylan, başarısının tesadüf olmadığına inanıyor. ?

TÜBİTAK tarafından yapılan bilim olimpiyatlarında da daha önce bronz ve altın madalyalar kazanan Ceylan, buradaki çalışmaları ve İzmir Fen Lisesi ile Atatürk Üniversitesi’ndeki eğitimleri sayesinde başarıya ulaştığını söylüyor ve ekliyor:

“Siz yapmak istediğiniz müddetçe karşınıza çıkan bütün zorlukları aşabilirsiniz.”

Kendisi MIT’te alacağı 5 yıllık eğitimin ardından tekrar Türkiye’ye döneceğini söylüyor. Aziz Sancar gibi bir bilim insanı olmayı hedefliyor.

 “Bizleri yetiştiren, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz ülkeme hizmet etmeye devam edeceğim. MİT’de alacağım eğitimle bilime katkı sunacak çalışmalar içerisinde yer almak için her şeyi yapacağım. Umarım bir gün ben de Aziz Sancar gibi kimya alanında ülkeme Nobel ödülü kazandırırım.”

Hepimizi gururlandıran Ceylan Ceylan’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz! ?
?
?

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/